3,700.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock
Брeндови , Таг:

Опис

Хипоалергена формула без житарици за чувствителни кучиња од мини раси.

Состав: елен (40%), жолт грашок, пилешка маст (конзервирана со токофероли), наут, леќата, сушени јаболка, масло од лосос (3%), ленено семе (3%), пивски квасец, алги (0,5%, Ascophyllum nodosum), хидролизиран лушпи од ракови (извор на глукозамин, 260 mg/kg), боровинки (230 mg/kg, извор на полифеноли 70 mg/kg и флавоноиди 30 mg/kg), екстракт од ‘рскавица (извор на хондроитин, 160 mg/kg), манан-олигосахариди (150 mg/kg), билки и овошје (рузмарин, каранфилче, цитрус, куркума, 150 mg/kg), фрукто-олигосахариди (100 mg/kg), јука шидигера (100 mg/kg), инулин (90 mg/kg), млечен трн (75 mg/kg), морско трн (75 mg/kg), камилица (30 mg/kg), каранфилче (30 mg/kg), жалфија (25 mg/kg)

Аналитички состојки: сурови протеини 28,0 %, содржина на маснотии 17,0 %, влага 10,0 %, сурова пепел 8,8 %, сурови влакна 2,0 %, калциум 1,4 %, фосфор 1,0 %, омега-3 масни киселини 1,1 %, омега-2, 2,2 % масни киселини

Нутритивен состав: витамин А (3a672a) 20.000 IU, витамин D3 (E671) 1.500 IU, витамин Е (α-токоферол) (3a700) 500 mg, витамин Ц (3a312) 300 mg, холин хлорид (3a890) 703 mg таурин (200 mg, mg, биотин (3a880) 3 mg, витамин Б1 (3a821) 1 mg, витамин Б2 4 mg, ниацинамид (3a315) 12 mg, калциум-D-пантотенат (3a841) 10 mg, витамин Б6 (3a831) 1 mg, фолна киселина (3a316) 0,5 mg, витамин Б12 0,04 mg, цинк (3b606) 100 mg, железо (E1) 80 mg, манган (E5) 40 mg, јод (3b201) 0,75 mg, бакар (E4) 15 mg, селен (3b8). 10) 0,2 mg

Количина за исхрана по кг:

1 kg = 30 g;
2 kg = 40 g;
4 kg = 60 g;
6 kg = 80 g;
8 kg = 110 g;
10 kg = 130 g

Дополнителни информации

Тежина 2 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

You may also like…