2,300.00ден

In Stock

Опис

Brit Dry cat food PREMIUM BY NATURE KITTEN

Пилешко – пилешко Комплетна премиум храна за мачки.

Рецепт со пилешко за мачиња (1-12 месеци), погоден и за домашни или доилки. Атрактивна и вкусна храна направена од природни суровини за секојдневна здрава исхрана на сите мачки. Со сос од пилешки црн дроб Со пулпа од јаболко – природен извор на влакна Со рузмарин, каранфилче, куркума и цитрус – природни антиоксиданси

Со пребиотици БЕЗ пченица, пченка и соја

Состав: дехидрирано пилешко 40%, ориз, пилешка маст, грашок, дехидриран лосос 4%, пулпа од сушено јаболко, хидролизиран пилешки црн дроб 2%, масло од лосос 2%, сушен спанаќ 0,5%, манин олигосахариди (150 mg/kg), фруктоолигосахариди ( 120 mg/kg), yucca schidigera (80 mg/kg), сушен рузмарин (12 mg/kg), сушено каранфилче (12 mg/kg), сушено цитрусно овошје (12 mg/kg), сушена куркума (12 mg/kg килограм).

Аналитички состав: сурови протеини 40,0%, сурови масти 18,0%, сурови влакна 2,8%, суров пепел 8,0%, влага 10,0%, калциум 1,4%, фосфор 1,0%, натриум 0,5%, магнезиум 0,1%.

Нутритивни адитиви на 1 кг: витамин А (3a672a) 22000 IU, витамин D3 (3a671) 900 IU, витамин Е (3a700) 700 mg, витамин Ц (3a312) 300 mg, таурин (3a370) 2300 in (3a700) ,8 mg, цинк (3b606) 150 mg, манган (3b504) 55 mg, железо (3b106) 45 mg, бакар (3b406) 11 mg, јод (3b201) 3,7 mg, селен (3b810) 0,17 mg (L) 3c305) 4000 mg. Омега-3: 0,54%, Омега-6: 2,4%. Метаболичка енергија: 3930 kcal/kg.

Упатства за хранење: Во зависност од преференциите на вашата мачка, храната може да се сервира сува, навлажнета со вода или во комбинација со Brit Premium торбички. Препорачаната дневна доза е наведена во табелата за исхрана. Ако давате нова храна за прв пат, измешајте ја со претходната храна и така хранете се 3-5 дена, постепено зголемувајќи ја дозата на Брит Премиум храната. Не заборавајте секогаш да и давате на мачката сад со свежа вода да пие. Најдобро се користи до датумот наведен на пакувањето. Да се ​​чува на суво и ладно место, заштитено од директна сончева светлина.

Табела за исхрана: Возраст на маче (месеци) = грама на ден: 1-3 месеци = 30-55 години; 3-5 месеци = 55-65 години; 5-7 месеци = 65-75 години; 7-12 месеци = 75-105 години. Телесна тежина на мачка во лактација (кг) = грамови на ден: 3-4 kg = 60-80g; 5-6 кг = 90-150 гр. Препорачаната дневна количина е прикажана во табелата за хранење; телесна тежина на мачката/грам храна дневно.

Земја на потекло: ЕУ (Република Чешка)

Дополнителни информации

Тежина 8 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.