5,290.00ден

In Stock
Брeндови ,

Опис

Brit Grain-free Veterinary Diet Gastrointestinal – Брит Ветеринарна диета Гастроинтестинал 12кг.

GASTROINTESTINAL

Комплетна диетална храна за кучиња – намалување на акутни цревни апсорптивни нарушувања, компензација на лошо варење

ИНДИКАЦИИ
• Гастроинтестинални нарушувања (дијареа, повраќање)
• Смирување на дигестивниот тракт по дијареа или повраќање
• Панкреатитис
• Зголемено надуеност
• Дигестивни нарушувања
• Егзокрина панкреасна инсуфициенција (ЕПИ)
• ХАРИНГА, ЛОСОС, ГРАШОК И ХЕЉДА

НАЧИН НА УПОТРЕБА:
АКУТНИ ГАСТРОИНТЕСТИНАЛНИ ПРОБЛЕМИ:
Во случај на акутни нарушувања на интестиналната апсорпција, хранете го само Brit VD Gastrointestinal Dog и вода 1-3 недели. На цревата ќе им требаат до 3 недели за целосна регенерација и обновување на функцијата.

ХРОНИЧНИ ГАСТРОИНТЕСТИНАЛНИ ПРОБЛЕМИ:
Во случај на лошо варење, користете Brit VD Gastrointestinal Dog во период од 3-12 недели. Во случај на хронични гастроинтестинални проблеми храната треба да се користи доживотно.

СОСТАВ:
дехидрирана харинга (26%), жолт грашок (23%), леќата, хидролизиран протеин од лосос (12%), пилешки масти (10%), пулпа од јаболко, јајца (2%), масло од лосос (2%), хидролизиран сос од лосос (2%), пивски квасец (1%), минерали, лушпи и семиња од псилиум (0,5%), сушени алги (0,5%, Ascophyllum nodosum), лушпи од јајца (извор на калциум), екстракт од квасец (извор на манан-олигосахариди , 0,025%), β-глукани (0,022%), фрукто-олигосахариди (0,02%), јука од мојаве (0,02%), морско растение (0,015%).

ЕНЕРГИЈА ШТО СЕ МЕТАБОЛИЗИРА:
3.930 kcal/kg

АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ:
сурови протеини 25,0 %, содржина на маснотии 16,0 %, сурови влакна 1,5 %, сурова пепел 5,8 %, влага 10 %, омега 3 0,85 %, омега 6 2,2 %, калциум 0,9 %, фосфор 0,6 %, натриум 0,6 %, натриум 0,6 %, натриум калиум 0,5 %

НУТРИТИВНИ АДИТИВИ НА 1 КГ:
витамин А (3a672a) 22.000 IU, витамин D3 (E671) 1.000 IU, витамин Е (3a700) 1.000 mg, витамин Ц (3a312) 500 mg, холин хлорид (3a890) 2.300 mg 8 (8 mg), биотин (3). 3a821) 11 mg, витамин Б2 14 mg, ниацинамид (3a315) 94 mg калциум-D-пантотенат (3a841) 25 mg, витамин Б6 (3a831) 7 mg, фолна киселина (3a316) 2,4 mg, витамин 1 mg цинк, зихелат Б120. на амино киселини хидрат (3b606) 140 mg, железен хелат на амино киселини хидрат (E1) 65 mg, манган хелат ако амино киселини хидрат (E5) 75 mg, калиум јодид (3b201) 4,2 mg, пехар хелат на амино киселина (E4 ) 5 mg, органска форма на селен произведен од Saccaromyces cerevisiae CNCM I-3060 (селенизиран квасец инактивиран) (3b8.10) 0.2 mg, L-карнитин (3a910) 350
mg. Стабилизатори на цревната флора на 1 кг: Enterococcus faecium DSM 10663/NCIMB 10415 (4b1707) 1×109 CFU

Содржи антиоксиданси одобрени од ЕУ: токоферол екстракти од растително масло (1b306), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин.

Земја на потекло ЕУ
Шифра: 100170944

Дополнителни информации

Тежина 12 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.