5,600.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock

Опис

Brit Grain-free Veterinary Diet Hypoallergenic – Брит Ветеринарна диета Хипоалергеник 12кг.

HYPOALLERGENIC
Комплетна диетална храна за кучиња – намалување на нетолеранцијата на состојки и хранливи материи.

ИНДИКАЦИИ
• Алергии на храна со дерматолошки или гастроинтестинални симптоми
• Нетолеранција на храна
• Надворешен отитис, атопичен дерматитис
• Поддршка на здравјето и квалитетот на крзното и кожата
• Честа дијареа и цревни инфекции
• Смирување на дигестивниот тракт
• Долгорочна исхрана по елиминациска диета
• ЛОСОС, ГРАШОК И ЛЕЌА

НАЧИН НА УПОТРЕБА:
ЕЛИМИНИРАЊЕ НА АЛЕРГИСКИТЕ РЕАКЦИИ НА ХРАНА И НЕТОЛЕРАНЦИЈА НА ХРАНА:
Нахранете само Brit VD Hypoallergenic Dog и вода 6–8 недели. Не го хранете вашето куче со друга храна за домашни миленици или човечка храна, закуски или додатоци.

ОДРЖУВАЊЕ НА ДИЕТА:
Во случај на нетолеранција и/или алергии, прекинете ја употребата. Brit VD Hypoallergenic Dog може да се користи на неодредено време или како диететски провокациски тест за моно-протеинска диета.

СОСТАВ:
дехидриран лосос (30%), жолт грашок (25%), хидролизиран протеин од лосос (18%), леќа, кокосово масло, пулпа од јаболко, масло од лосос (3%), хидролизиран сос од лосос (2%), минерали, сушени алги ( 0,5%, Ascophyllum nodosum), сушени алги (0,4%, Schizochytrium limacinum), екстракт од квасец (извор на манан-олигосахариди, 0,02%), β-глукани (0,02%), морско трнче (0,015%), фрукто-олигосахариди (0,013). %), Мохаве јука (0,013%).

ЕНЕРГИЈА ШТО СЕ МЕТАБОЛИЗИРА:
3.760 kcal/kg

АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ:
сурови протеини 27,0 %, содржина на масти 14,0 %, сурови влакна 2,0 %, суров пепел 7,2 %, влага 10 %, омега-3 1,2 %, омега-6 0,85 %, EPA (20:5 n-3) 0,3 %, DHA ( 22:6 n-3) 0,4 %, калциум 1,2 %, фосфор 0,9 %, натриум 0,5 %, магнезиум 0,1 %

НУТРИТИВНИ АДИТИВИ НА 1 КГ:
витамин А (3a672a) 26.000 IU, витамин D3 (E671) 1.800 IU, витамин Е (3a700) 1.000 mg, витамин Ц (3a312) 600 mg, холин хлорид (3a890) 750 mg, биотин (138 mg), 80 mg, витамин (38). 3a821) 2,5 mg, витамин Б2 9,5 mg, ниацинамид (3a315) 32 mg, калциум-D-пантотенат (3a841) 25 mg, витамин Б6 (3a831) 2,5 mg, фолна киселина (3a316) 1,3 mg zi20, витамин Б1. хелат на амино киселини хидрат (3b606) 150 mg, железен хелат на амино киселини хидрат (E1) 90 mg, манган хелат на амино киселини хидрат (E5) 45 mg, калиум јодид (3b201) 0,85 mg на амино киселина (амино киселина хелат) Е4) 20 mg, органска форма на селен произведен од Saccaromyces cerevisiae CNCM I-3060 (селенизиран квасец инактивиран) (3b8.10) 0.2 mg. Стабилизатори на цревната флора на 1 кг: Enterococcus faecium DSM 10663/NCIMB 10415 (4b1707) 1×109 CFU

Содржи антиоксиданси одобрени од ЕУ: токоферол екстракти од растително масло (1b306), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин.

Земја на потекло ЕУ

Дополнителни информации

Тежина 12 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.