1,000.00ден

In Stock
Brand:

Опис

Комплетна заедничка исхрана за кучиња

Canvit Chondro Maxi е извор на комплексна исхрана на зглобовите за кучиња во развој и здрави кучиња. Ги обновува и штити ‘рскавицата и лигаментите и ја подобрува подвижноста на зглобовите додека тие се развиваат, растат и се подложени на нормални секојдневни стресови.

Зглобната ‘рскавица има ограничен потенцијал за самообновување и регенерација. Со возраста, таа почнува да се распаѓа и да се оштетува. Забавувањето на распаѓањето на зглобната ‘рскавица и подобрувањето на неговата способност за регенерација се постигнува со снабдување на зглобовите со градежните блокови на’ рскавицата во форма на заедничка исхрана. Основните компоненти на ‘рскавицата и зглобните структури се глукозамин, хондроитин и колаген.

Хондроитин сулфат врзува вода, ја одржува еластичноста на ‘рскавицата и блокира ензими кои ја оштетуваат’ рскавицата. Глукозамин сулфат го стимулира метаболизмот на хондроцитите и ја забавува дегенерацијата на ‘рскавицата. Колаген тип II ја штити јачината и еластичноста на ‘рскавицата и зглобните структури. Витаминот Ц е неопходен за метаболизмот на колаген и ги штити клетките од оксидативно оштетување.

Витаминот Ц игра улога во синтезата на колаген и ги штити клетките од оксидативно оштетување
Хондроитин сулфат врзува вода, ја одржува еластичноста на ‘рскавицата и ги блокира ензимите кои ја оштетуваат’ рскавицата. Глукозамин сулфат го стимулира метаболизмот на хондроцитите и ја забавува дегенерацијата на ‘рскавицата.
Колаген тип II ја штити силата и флексибилноста на ‘рскавицата и зглобните структури

Поддржува заеднички развој и раст кај кученца и кучиња што растат
Промовира регенерација и заштита на зглобовите кај активни и спортски кучиња Го
забавува распаѓањето на ‘рскавицата и ги штити зглобовите кај стареењето и дебелите кучиња

Инструкции:

Давајте ги таблети директно од рака или смачкани во храна за период од 2-3 месеци.
Двојна доза се препорачува за првите 2 недели.

Препорачана дневна доза:

1 тбл на 10 кг телесна тежина

Една таблета содржи:
глукозамин сулфат 211 mg, хондроитин сулфат 127 mg, тип II колаген 302 mg, витамин Ц 21 mg

Пакет:

230 гр (76 таблети., 38-дневно снабдување за куче од 20 кг)

Бeсплатна испорака за нарачки над 1890, за под сума испорака е 130 денари.Рок на испорака 1 до 3 работни дена.

Дополнителни информации

Тежина 0.23 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.