900.00ден

In Stock

 

Brand:

Опис

Калциум и фосфор за поддршка на раст и регенерација на коските.

Canvit Biocal Plus е извор на калциум и фосфор со висока биорасположивост збогатен со колаген за поддршка на правилен развој, раст и регенерација на коските, зглобовите и забите. Canvit Biocal Plus спречува недостаток на калциум кај кучки во лактација.

Калциумот и фосфорот се минерални елементи неопходни за правилен развој и функционирање на коските, зглобовите, забите и мускулите. Колагенот е структурна компонента на коските и зглобовите, обезбедувајќи јачина и флексибилност на коските и зглобовите. Недостаток на овие елементи се манифестира со слаб развој на скелетот, забавено заздравување на фрактурата, слабост и, во случај на хипокалцемија кај лактациони кучки, грчеви во мускулите и губење на свеста (еклампсија).

Колаген за здрави зглобови и тетиви
Калциум, натриум, фосфор и колаген неопходни за правилен развој на коските, тетивите и зглобовите
Погоден за време на ексфолијација на забите, во периоди на раст и за стареење на кучиња
Калциумот е неопходен за правилна мускулна функција и позитивно влијае на квалитетот на забите

Индикации:

Поддржува правилен развој и раст на коските и зглобовите кај кученца и кучиња што растат
Поддржува третман на фрактури и закрепнување по операција на мускулно- скелет,
спречува недостаток на калциум кај доилки (еклампсија)

Инструкции:

Давајтe ги таблетитe директно од рака или смачкани во храна за време на раст, третман на фрактури или доење. Дозата може да биде двојно зголемена во случај на недостаток на калциум или фосфор.

Препорачана дневна доза:

1 тбл на 15 кг телесна тежина

Една таблета содржи:
калциум 90 mg, фосфор 30 mg, колаген 100 mg

Пакет:

230 гр (76 таблети, трае со 38 дена за куче од 30 кг)

Дополнителни информации

Тежина 0.23 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.