5,940.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock

Нарачај Carnilove – Into the wild храна за кучиња и добиј Carnilove Lamb and Cranberries грицки подарок.Важи за сите храна за кучиња од линијата Carnilove – Into the wild 12kg.

Опис

Carnilove Fresh Chicken & Rabbit е формулиран со почитување на законите на природата и му обезбедува на вашиот кучешки пријател урамнотежена исхрана богата со свежо месо во комбинација со разновиден зеленчук, бобинки и билки. Враќањето на природна исхрана го подобрува варењето на вашето куче и го поддржува правилниот раст на мускулите и ‘рскавицата. Екстрактите од школки обезбедуваат силни коски и здрави зглобови. Пилешкото е одличен извор на есенцијални амино киселини и минерали. Неговата висока содржина на протеини обезбедува правилен развој на сите ткива и, во комбинација со лесно сварливиот протеин од зајачко месо, го прави овој рецепт уникатен и многу погоден за секој месојад. Зајачкото месо е исто така многу малку масно, што значи дека е исклучително посно.

СОСТАВ свежо пилешко (40%), сушен зајак (20%), сушена патка (10%), тиква, наут, грашок, пилешка маст (конзервирана со токофероли, 5%), пилешки црн дроб (3%), масло од лосос (2%) ), јаболка, моркови, ленено семе, хидролизирани лушпи од ракови (извор на глукозамин, 0,026%), екстракт од ‘рскавица (извор на хондроитин, 0,016%), пивски квасец (извор на манан-олигосахариди, 0,015%), извор на фрукто-олигосахариди, 0,01%), јука шидигера (0,01%), алги (0,01%), псилиум (0,01%), мајчина душица (0,01%), рузмарин (0,01%), оригано (0,01%), брусница ( 0,0008%), боровинки (0,0008%), морско трнче (0,0008%), корен од ѓумбир (0,0008%), жалфија (0,0008%)

НУТРИТИВЕН СОСТАВ ВО 1 КГ витамин А (3a672a) 20.000 I.U., витамин D3 (3a67) 1.500 I.U., витамин Е (3a700) 400 mg, цинк (3b606) 85 mg, железо (3b106) 70 mg манган (3b204) јод (3b504) 103. , бакар (3b406) 15 mg, селен (3b810) 0,2 mg

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВВО 1 КГ сурови протеини 35,0 %, сурова маснотија 18,0 %, влага 10,0 %, сурова пепел 8,5 %, сурови влакна 3,5 %, калциум 1,4 %, фосфор 1,0 %, натриум 0,3 %, омега-3 0-6 %, 7 , PA 20:5 n-3) 0,08 %, DHA (22: 6 n-3) 0,1 %

МЕТАБОЛИЧКА ЕНЕРГИЈА 3 820 kcal/kg

Дополнителни информации

Тежина 12 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.