1,800.00ден

In Stock
Brand:

Опис

Chat&Chat Tuna Peas 15 кг e комплетна храна за возрасна мачка

Состав: житарици (интегрални житарки 24%), месо и животински деривати, деривати од растително потекло (размачкана пулпа од репка 1%), масло и масти, риба и риба деривати (туна 1%), зеленчук (сув грашок 0,2%).

Хранливи адитиви: витамин А 12.000 I.U., витамин Д3 900 I.U., витамин Е 100 I.U., таурин 675 mg, бакар сулфат пентахидрат 8,75 mg, цинк оксид 50 mg, железо (II) карбонат 87,5 mg, калциум јодиран безводен 1,00 mg, манган оксид 17,50 мг, натриум селенит 0,13 мг. Технолошки адитиви: антиоксиданс (EC).

Аналитички состојки: Суров протеин 31,00%, Сурови влакна 3,00%, Сурови масла и масти 12,00%, сурова пепел 9,50%. Инструкција за употреба: измерете ја вистинската количина на „Стручен разговор и разговор за возрасни туна и грашок “. Послужете сува или додадете топла вода. Оставете сад со ладна вода на располагање. Да се ​​чува на суво и ладно место.

Дополнителни информации

Тежина 15 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.