НЕМА ЗАЛИХА

Нарачки и повеќе инфо во инбокс и на 075 342 573

Опис

GOSBI PROFESSIONAL EXCLUSIVE LAMB & RICE DOG MINI 18 kg

Енергетска вредност: 3800 kcal/kg (NRC 2006a).

Состојки: Дехидрирано јагнешко месо (28%), ориз (27%), дехидрирана риба (11%), дехидриран компир, масло од лосос, дехидрирано јаболко, овошје и зеленчук (дехидрирана круша, пулпа од репка, дехидриран морков, дехидриран домат, црвено овошје (цитрус), ленено масло, дехидрирани јајца, сув пивски квасец, калиум хлорид, екстракт од крил

+ ПРОВИТАЛНА ФОРМУЛА:маслиново масло, школки со зелени усни, хидролизирани школки (природен извор на глукозамин), хидролизирана ‘рскавица (природен извор на хондроитин), дехидриран спанаќ, суви ливчиња од невен (природен извор на лутеин), дехидрирана луцерка, дехидрирана алга (спирулина), дехидрирана екстракт, екстракт од лист од нане, екстракт од семе од зелен чај, сушена камилица, екстракт од цитрусно овошје, екстракт од семе од грозје, масло од бораж, екстракт од црвено овошје, екстракт од лук, екстракт од мајчина душица, екстракт од оригано, екстракт од семе од млечен трн, екстракт од јука, екстракт од рузмарин, алое Екстракт од вера, брусница, FOS, MOS.

Аналитички состојки: сурови протеини: 24%, содржина на маснотии: 15%, сурови влакна: 2,2%, суров пепел: 7,8%, влага: 9%, калциум 1,5%, фосфор 1,2%.

Додатоци: Витамини: витамин А (3a672a): 16.000 IU/kg, витамин Б1 (3a821): 40 mg/kg, витамин Б2: 20 mg/kg, витамин Б6 (3a831): 13 mg/kg, витамин Б12: 0, 3 mg / kg, витамин Ц (3a300): 70 mg / kg, витамин Д3 (E671): 1600 IU / kg, витамин Е (3a700): 200 IU / kg, таурин (3a370): 0,3%, фолна киселина (3a316 ): 5mg/kg, биотин (3a880): 1mg/kg, Л-карнитин (3a910): 50mg/kg, омега6: 3%, глукозамин: 1400mg/kg, хондроитин: 1000mg/kg.

Елементи во трагови: Fe(E1) (железен сулфат хептахидрат): 200 mg/kg, I(3b201) (калиум јодид): 1,5 mg/kg, Cu(E4) (бакар сулфат пентахидрат): 23 mg/kg, Mn (E5 ) (манган сулфат монохидрат): 70mg/kg, Zn(E6) (цинк оксид): 200mg/kg, Se(E8) (натриум селенит) 0,4mg/kg.

Дополнителни информации

Тежина 18 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

You may also like…