НЕМА ЗАЛИХА

Premil Special Low Grain комплетна храна за пребирливи и возрасни кучиња од сите раси и големини.74% протеини од животинско потекло.Содржи лесно сварливо месо – јагнешко и туна. Добро избалансираните масти обезбедуваат висок процент на енергија препорачана за нормално и умерено активни кучиња. Special е особено погоден за кучиња алергични на глутен. Не содржи житарки што содржат глутен, додека е богато со ориз, што овозможува лесно варење со јагнешко, мисирка и туна. Има одличен вкус, лесно е прифатлива, затоа им се препорачува на сите пребирливи возрасни кучиња. Богата е со многу макро и микро елементи кои влијаат на пигмeнтот на непцата кај кучињата. Природните мананолигосахариди (MOS) во комбинација со фруктоолигосахариди (FOS) овозможуваат високо искористување на сите хранливи материи

Опис

Состојки: дехидрирано јагне и туна 31%, ориз 31%, компир протеин, пилешки маснотии, ладно цедени растителни масла, рибино масло, ленено семе 6%, тестенини од репка, хидролизиран црн дроб, пивски квасец, суво јаболко, инулин (екстракт од цикорија), МОС (екстракт од квасец) и лецитин.

    • АНАЛИТИЧКИ КОМПОНЕНТИ: суров протеин 26%, содржина на маснотии 16%, сурови влакна 2,7%, суров пепел 6,7%, влага 9%, калциум 1,3%, фосфор 0,95%
    • ДОДАТОЦИ НА ХРАНA ЗА 1 КГ: витамин А 16000 IU, витамин Д3, 1600 IU, витамин Е 210 мг, железо (железо (II) сулфат монохидрат) 81 мг, манган (манган диоксид), 29,5 мг , бакар (Купрум (II) сулфат сулфат пентахидрат) 15,7 mg, цинк сулфат монохидрат 142 mg, јод (јод калциум) 1,42 mg селен (натриум селенит) 0,28 mg, антиоксиданти – мешавина од токофероли од природно потекло.
тежина на куче во кг – 5 5 – 15 15 – 30 30 – 45 45 – 60 60+ кг
количина на храна во 24 часа / 55 – 70 70 – 150 150 – 330 330 – 430 430 – 540 9гр / кг

Метаболичка енергија -15,45 МЈ / кг, 3691 ккал / кг

Премил ги продава своите производи, кои веќе имаат стекнато име и бренд, преку големи трговски куќи (мега маркети), како и преку специјализирани продавници (продавници за миленичиња), ветеринарни и земјоделски аптеки. Kлиентите на ПРЕМИЛ  се исто така врвни професионални одгледувачи на кучиња кои победуваат со своите миленици на бројни домашни и странски кинолошки настани.

Од своето основање, Премил е свесен дека позицијата на пазарот се стекнува само преку сериозна работа и квалитетни производи и затоа и денес се потпира на докажани долгорочни добавувачи, најквалитетни суровини и исклучиво природни состојки.ПРЕМИЛ бил меѓу првите во оваа област што го завршиле процесот на воведување на ISO 9001 и HACCP стандардите и биле сертифицирани од Квалитет Австрија во 2008 година. Потребниот стандард FSSC 22000 бил воведен во 2013 година.

ПРЕМИЛ е на списокот на одобрени објекти и има лиценца за извоз на пазарот на ЕУ, земјите на ЦЕФТА и  земјите од Царинската унија.

Цeлта на PREMIL  е постојано подобрување на производите, проширување на палетата на брендот PREMIL, како и освојување на странските пазари.

Со мотото МАКСИМАЛЕН КВАЛИТЕТ, МИНИМАЛНА ЦЕНА, и благодарение на сериозниот и посветен пристап кон бизнисот, го стекнавме потребното почитување на клиентот што овозможи опстанок и проширување на продажната мрежа на пазарите каде што се застапени сите светски познати и признати производители.

Одглeдувачи кои користат Premil:

KENNEL GIM oдглeдувачница за гeрмански овчари – Хрватска

vom hause Demo oдглeдувачница за ротвајлeри – Србија

Бабам Битола – одглeдувачница за шарпланинци -Макeдонија

Ghettobox Kennel одглeдувачница за боксeри – Грција

Solo Magnifica – одглeдувачница за бултeриeри – Чeшка

Дополнителни информации

Тежина 15 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

You may also like…