НЕМА ЗАЛИХА

Premil Top Line Large е комплетна храна богата со неопходни макро и микро елементи наменети за возрасни кучиња од големи средно-големи и исклучително големи раси. Обезбедува доволно квалитетна енергија за нормални и зголемени активности. Таа е погодна за кучиња кои се натпреваруваат бидејќи го намалува стресот за време на натпреварот и промовира здраво палто.

Опис

За возрасни кучиња од средна и голема раса – 72% протеин од животинско потекло

Состојки: дехидрирано пилешко, мисирка, патка и туна 28%, ориз 15%, пченка, ладно цедени растителни масла, пилешки маснотии, ленено семе 5%, тестенини од цвекло, пивски квасец, хидролизиран црн дроб, инулин (екстракт од цикорија), МОС (екстракт) квасец), лецитин, хондроитин и глукозамин.
  • АНАЛИТИЧКИ КОМПОНЕНТИ: суров протеин 24%, содржина на маснотии 15%, сурови влакна 2,9%, суров пепел 6,9%, влага 9%, калциум 1,2%, фосфор 0,9%.
  • ДОДАТОЦИ НА ХРАНА ДОДАТОЦИ ПО 1 Кг: витамин А 16000 IU, витамин Д3 1600 IU, витамин Е 210 мг, железо (железо (II) сулфат монохидрат) 81 мг, манган (манган (II) оксид) 29, 5 mg, бакар (Cuprum (II) сулфат пентахидрат) 15,7 mg, цинк (цинк сулфат монохидрат) 142 mg, јод (калциум јодат) 1,42 mg, селен (натриум селенит) 0,28 mg, антиоксиданти – мешавина од токофероли од природно потекло.
  • Прeпорака за хранeњe :
тежина на куче во кг – 5 5 – 15 15 – 30 30 – 45 45 – 60 60+ кг
количина на храна во 24 часа / 55 – 85 85 – 200 200 – 350 350 – 450 450 – 550 12гр / кг

Метаболичка енергија – 15,19 МЈ / кг, 3627 ккал / кг

Премил ги продава своите производи, кои веќе имаат стекнато име и бренд, преку големи трговски куќи (мега маркети), како и преку специјализирани продавници (продавници за миленичиња), ветеринарни и земјоделски аптеки. Kлиентите на ПРЕМИЛ  се исто така врвни професионални одгледувачи на кучиња кои победуваат со своите миленици на бројни домашни и странски кинолошки настани.

Од своето основање, Премил е свесен дека позицијата на пазарот се стекнува само преку сериозна работа и квалитетни производи и затоа и денес се потпира на докажани долгорочни добавувачи, најквалитетни суровини и исклучиво природни состојки.ПРЕМИЛ бил меѓу првите во оваа област што го завршиле процесот на воведување на ISO 9001 и HACCP стандардите и биле сертифицирани од Квалитет Австрија во 2008 година. Потребниот стандард FSSC 22000 бил воведен во 2013 година.

ПРЕМИЛ е на списокот на одобрени објекти и има лиценца за извоз на пазарот на ЕУ, земјите на ЦЕФТА и  земјите од Царинската унија.

Цeлта на PREMIL  е постојано подобрување на производите, проширување на палетата на брендот PREMIL, како и освојување на странските пазари.

Со мотото МАКСИМАЛЕН КВАЛИТЕТ, МИНИМАЛНА ЦЕНА, и благодарение на сериозниот и посветен пристап кон бизнисот, го стекнавме потребното почитување на клиентот што овозможи опстанок и проширување на продажната мрежа на пазарите каде што се застапени сите светски познати и признати производители.

Одглeдувачи кои користат Premil:

KENNEL GIM oдглeдувачница за гeрмански овчари – Хрватска

vom hause Demo oдглeдувачница за ротвајлeри – Србија

Бабам Битола – одглeдувачница за шарпланинци -Макeдонија

Ghettobox Kennel одглeдувачница за боксeри – Грција

Solo Magnifica – одглeдувачница за бултeриeри – Чeшка

Дополнителни информации

Тежина 15 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.