2,600.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock

Опис

UNICA FORMA MOLOSSOID Adult Active

Се препорачува за:

– Мажјак за парење со морфо-функционалност на молосоид
– Период на дресура
– Период на бременост, доење на кученца
• Возрасно активно куче со молосоидна морфо-функционалност
– Спортска активност (тренинг – трка)
• Здрава функција на срцето за разумни раси
•Висок внес на масти за активни кучиња
• Збогатен со Омега 6 масни киселини за подобра нега на крзното
• Збогатен со глукозамин и хондроитин за мобилност на зглобовите

СОСТАВ: Сушен животински протеин (30%, од кои пилешко 15%), пилешка маст, пченка, ориз (12%), пченка фиорето брашно, пченкарен глутен, пулпа од сушена репка, брашно од рогач, хидролизирани животински протеини, производи од квасец, глукозамин (0,06%), хондроитин
сулфат (0,015%).
АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ: Суров протеин 28,00%; Сурови влакна 1,80%; Сурова маст 20,00%; Суров пепел 7,50%;
Омега 6 масни киселини 3,30%. МЕТАБОЛИЗИРАНА ЕНЕРГИЈА (пресметано): 4.140 kcal/kg.
АДИТИВИ ПО кг. Нутритивни адитиви: Витамин А 15.000 IU; Витамин Д3 840 ИЕ; Витамин Е 90 IU; Таурин 500 mg;Бакар (II) сулфат пентахидрат (Бакар) 41,27 (10,50) mg; Цинк оксид (Цинк) 74,40 (60,00) mg; Железо (II) карбонат (Железо)155,25 (75,00) mg; Манган (II) оксид (Манган) 27,09 (21,00) mg; Калциум јодат безводен (Јод) 1,85 (1,20) mg; Натриум селенит (селен) 0,26 (0,12) mg. Технолошки адитиви: антиоксиданти

Класа: Супер-прeмиум

 

Произведено и спакувано во Италија од:GHEDA MANGIMI SRL – Ostiglia (MN) Via Comuna Santuario, 1

Дополнителни информации

Тежина 15 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.