1,050.00ден

In Stock
Брeндови ,

Опис

Dry dog food

Vincent Diet Mini Adult со јагнешко е комплетна и избалансирана храна за возрасни мали кучиња. Присуството на протеини од јагнешко месо ја прават оваа храна високо сварлива и вкусна и особено погодна за кучиња кои имаат предиспозиција за нетолеранција на храна. Дизајнирана е со употреба на природни состојки вообичаени за медитеранската исхрана (маслиново масло, тврда пченица, домат, мешунки). Оваа храна го фаворизира здравјето на цревата. Употребата на маслиновото масло го регулира правилниот сооднос на Омега 3 и Омега 6 масните киселини кои обезбедуваат здрава кожа и влакно, а доматот обезбедува апсорпција на антиоксиданси кои го зајакнуваат имунолошкиот систем.

Аналитички компоненти: Сурови протеини 25,5%; Сурови масла и масти 13,5%; Сурово влакно 2,0%; Суров пепел 6,5%; Омега-3 0,4%; Омега-6 1,4%.

Состав: дехидрирано месо (31%, јагнешко 10%), тврда пченица (цели 8%), ориз, пченка, пилешка маст (6,5%), дехидрирана риба (2%), мешунки (vicia faba minor 2%), пулпа од сушена репка, пченкарен глутен, маслиново масло (1%), микронизиран оброк од сушен рогач, минерали, дехидриран домат (0,2%), екстракт од костен.

Адитиви по кг: Нутритивни адитиви: Витамин А (ретинил ацетат) 13000 IU; Витамин Д3 730 ИЕ; Витамин Е-алфа-токоферил ацетат) 80 mg; Витамин Б1 (тиамин хидрохлорид) 2,61 mg; Витамин Б2 (рибофлавин) 4,17 mg; Ниацинамид 39,1 mg; Калциум-Д-пантотенат 10,4 mg; Витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид) 3,13 mg; Фолна киселина 1,18 mg; Витамин Б12 (цијанокобаламин) 0,08 mg; Биотин 0,21 mg; Витамин К3 (менадион натриум бисулфит) 2,08 mg; Холин хлорид 570 mg; Железо карбонат (железо) 135 mg; Калиум јодид 1,37 mg; Купрен сулфат пентахидрат (бакар) 35,8 mg; Манган оксид (манган) 23,5 mg; Цинк оксид 64,6 mg; Натриум селенит (селен) 0,23 mg; Лизин (L-лизин монохидрохлорид технички чист) 420 mg. Технолошки адитиви: антиоксиданти.

Упатство за правилна употреба: Послужете како што е или навлажнета со вода. Оставете на располагање чиста и свежа вода.

Упатство за правилно складирање: Да се ​​чува подалеку од извори на топлина. По употреба повторно затворете го пакувањето. Чувајте го производот на ладно и суво место.

Kласа: High Premium

 

Дополнителни информации

Тежина 3 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

You may also like…