3,350.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock

Опис

fidog vital power with chicken.jpg

Fidog Vital power е комплетна и избалансирана храна за спортски и ловечки кучиња од сите раси.

Оваа храна обезбедува целосна и урамнотежена исхрана за физички активните кучиња (ловечки кучиња, итн.), и е богата со протеини и калории за да ги задоволи потребите за енергија. Уште повеќе, со високата содржина на пилешко, заедно со додадениот рогач, обезбедува совршено варење и апсорпција на хранливи материи.

Аналитички компоненти: Сурови протеини 30,0%; Сурови масла и масти 20,0%; Сурово влакно 3,0%; Суров пепел 7,0%.

Состав: дехидрирано месо (пилешко 35%), пченка, целосна тврда пченица, животински масти, микронизиран оброк од сушен рогач (2%), минерали, витамини.

Адитиви по кг – Нутритивни адитиви: Витамин А (ретинил ацетат) 16.700,00 IU; Витамин Д3 940,00 IU; Витамин Е (all-rac-алфа-токоферил ацетат) 100,00 mg; Витамин Б1 (тиамин хидрохлорид) 3,35 mg; Витамин Б2 (рибофлавин) 5,36 mg; Ниацинамид 50,23 mg; Калциум-Д-пантотенат 13,39 mg; Витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид) 4,02 mg; Фолна киселина 1,50 mg; Витамин Б12 (цијанокобаламин) 0,10 mg; Биотин 0,27 mg; Витамин К3 (менадион натриум бисулфит) 2,68 mg; Холин хлорид 740,00 mg; Калиум јодид 1,75 mg; E1 Железо карбонат (железо 83,53 mg) 173,29 mg; E4 Купрен сулфат пентахидрат (бакар 11,75 mg) 46,06 mg; Е5 Манган оксид (манган 23,41 mg) 30,24 mg; Цинк оксид 83,05 mg; E8 Натриум селенит (селен 0,13 mg) 0,29 mg; Лизин (L-лизин монохидрохлорид технички чист) 540,00 mg. Технолошки адитиви: антиоксиданси, конзерванси.

Упатство за правилна употреба: Послужете како што е или навлажнето со вода. Оставете на располагање чиста и свежа вода.

Упатство за правилно складирање: Да се ​​чува подалеку од извори на топлина. По употреба повторно затворете го пакувањето. Чувајте го производот на ладно и суво место.

Kласа: Premium

Дополнителни информации

Тежина 20 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

You may also like…