НЕМА ЗАЛИХА

2,100.00ден

Нема на залиха

Брeндови ,

Опис

vincent life adult with beef and rice food.jpg

Vincent Life Adult со говедско и ориз е комплетна и избалансирана храна за возрасни кучиња од сите раси кои вршат умерена физичка активност. Високиот квалитет на говедските протеини и присуството на ориз придонесуваат за намалување на ризиците од алергии или нетолеранции. Растителните влакна обезбедуваат оптимално варење.

Аналитички компоненти: Сурови протеини 24,0%; Сурови масла и масти 10,0%; Сурово влакно 3,0%; Суров пепел 9,0%.

Состав: дехидрирано месо (говедско месо 4%), житарки (ориз 4%), деривати од растително потекло, животинска маст, витамини, минерали, пивски квасец.

Адитиви по кг – Нутритивни адитиви: Витамин А (ретинил ацетат) 14000 IU; Витамин Д3 784 ИЕ; Витамин Е (all-rac-алфа-токоферил ацетат) 84 mg; Витамин Б1 (тиамин хидрохлорид) 2,74 mg; Витамин Б2 (рибофлавин) 4,48 mg; Ниацинамид 42 mg; Калциум-Д-пантотенат 11,1 mg; Витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид) 3,33 mg; Фолна киселина 1,25 mg; Витамин Б12 (цијанокобаламин) 0,08 mg; Биотин 0,22 mg; Витамин К3 (менадион натриум бисулфит) 2,28 mg; Холин хлорид 627 mg; Железо карбонат (железо) 145 mg; Калиум јодид 1,14 mg; Купрен сулфат пентахидрат (бакар) 37,6 mg; Манган оксид (манган) 25,4 mg; Цинк оксид 55,9 mg; Натриум селенит (селен) 0,25 mg; Лизин (L-лизин монохидрохлорид технички чист) 442 mg. Технолошки адитиви: антиоксиданси, конзерванси.

Упатство за правилна употреба: Послужете како што е или навлажнета со вода. Оставете на располагање чиста и свежа вода.

Упатство за правилно складирање: Да се ​​чува подалеку од извори на топлина. По употреба повторно затворете го пакувањето. Чувајте го производот на ладно и суво место.

Дополнителни информации

Тежина 15 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

You may also like…