2,600.00ден

In Stock

ARATON KITTEN

Brand:

Description

КОМПЛЕТНА ХРАНА ЗА МИЛЕНИЦИ ЗА МАЧИЊА СО ПИЛЕ

ВИТАЛНОСТ
Балансирани протеини, масти и јаглени хидрати, витамини и минерали. Состојки внимателно формулирани за да ги задоволат сите нутритивни потреби на едно младо животно.

ДОБРА ВКУПНОСТ И СВАЛИВОСТ
Балансираните и соодветно избраните висококвалитетни хранливи материи обезбедуваат вкусност и сварливост.

ИМУНОЗДРАВЈЕ
Оптималната количина на природни антиоксиданси и витамин Е поволно влијаат на имунолошкиот систем, го одржуваат имунитетот на домашните миленици на болести.

СОСТАВ:
пченка, пилешки оброк, тритикале, пченични трици, маснотии од живина, пченкарен глутен, хидролизиран црн дроб, месен оброк, каша од шеќерна репка.

АДИТИВИ/1 кг:
Нутриционистички адитиви: витамин А (ретинол Е672) – 20 000 IU, витамин Д3 (холекалциферол Е671) – 2 000 IU, витамин Е (α-токоферол 3a700) – 480 mg, витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид, 4 мг, биотина) – 4 3a880) – 0,15 mg, железо (E1) – 50 mg, јод (E2) – 1,5 mg, бакар (E4) – 5 mg, манган (E5) – 20 mg, цинк (E6) – 90 mg, селен (Е8) – 0,1 mg, таурин – 1000 mg.
Технолошки адитиви: антиоксиданси, конзерванси.

АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ:
сурови протеини – 30%, сурови масла и масти – 11%, суров пепел – 7%, сурови влакна – 3%, калциум – 1,25%, фосфор – 1%.

УПАТСТВА ЗА ХРАНА:
послужете ја храната сува. Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време.

ВОДИЧ ЗА ХРАНА:
види табела. Количината претставена во табелата се само упатства и треба да се приспособат според индивидуалните потреби на кучето.

Additional information

Weight 15 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.