3,450.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock
Brands: ,

Description

Brit Care Cat Grain-Free STERILIZED SENSITIVE – Брит храна за маче – стерилизирани со чуствителен дигестивен систем (зајак) 7кг.

  • Комплетна храна за возрасни стерилизирани мачки со чувствително варење.

  • Хипоалергична формула без зрна за здрави бубрези и уринарен тракт која содржи овошје и билки богати со природни антиоксиданси и витамин Е, кои го штитат телото од слободните радикали и обезбедуваат силен имунолошки систем доживотно.
    Посното месо во форма на свеж зајак го поддржува здравјето на срцето и циркулаторниот систем и помага во одржување на оптималната физичка кондиција.

  • СВЕЖ ЗАЈАК е посно месо со одлична сварливост и низок холестерол.

  • МОРСКИОТ БЕЈЌ И НАСТУРТИУМ го промовираат здравјето на бубрезите и уринарниот тракт. Ниската содржина на магнезиум и L-метионин помага во одржување на оптимална pH на урината од 6,0-6,5.

  • ПРОБИОТИЦИ и ПРЕБИОТИКИ помагаат во одржување на здравјето на гастроинтестиналниот тракт и имунолошкиот систем.

  • Без жито– БЕЗ бои – БЕЗ конзерванси – БЕЗ ГМО – БЕЗ соја.

Состав:
свежо зајачко месо (26%), дехидрирано зајачко (26%), жолт грашок (16%), наут (10%), живина (конзервирана со токофероли, 6%), сушени јаболка (6%), масло од лосос (2%), хидролизиран пилешки црн дроб (2%), пивски квасец (2%), лушпа и семиња од псилиум (1%), ленено семе (1%), сушен настурциум (0,5%), сушена камилица (0,5%) , минерали, сушен морски тревник (0,3%), сушени брусница (0,2%), фрукто-олигосахариди (0,015%), манан-олигосахариди (0,015%), мојаве јука (0,008%), лактобацилус – ацидофилус (1122 клетки). /килограм).

Аналитички состојки:
суров протеин 31,0%, сурова маст 13,0%, сурови влакна 3,0%, суров пепел 8,8%, влага 10,0%, омега-3 0,4%, омега-6 1,2%, калциум 0,8%, фосфор 0,7%, натриум 1,0%, магнезиум 0,04%.

Хранлив состав:
витамин А (3a672a) 20 000 I.U., витамин D3 (E671) 800 I.U., витамин Е (3a700) 600 mg, витамин Ц (3a312) 300 mg, таурин (3a370) 2 500 mg (3a39) 100 mg, холин хлорид (3a890) 2 500 mg, биотин (3a880) 2 mg, витамин Б1 (3a821) 10 mg, витамин Б2 12 mg, ниацинамид (3a315) 50 mg, калциум-D-пантотенат 4,10 mg (3) витамин Б6 (3a831) 10 mg, фолна киселина (3a316) 2 mg, витамин Б12 0,04 mg, цинк (3b606) 120 mg, железо (3b106) 45 mg, манган (3b504) 55 mg, калиум јодид (3b2) (3b2) бакар (3b406) 10 mg, селен (3b8,10) 0,2 mg, L-метионин (3c305) 4 000 mg.

Содржи природни антиоксиданси одобрени од ЕУ:
екстракти од токоферол од растително масло (1b306), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин.

Енергија што може да се метаболизира:
3.610 kcal/kg

Земја на потекло ЕУ

Additional information

Weight 7 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.