3,500.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock

Description

Brit Premium од Nature Junior М Комплетна храна со пилешко за млади кучиња (1-12 месеци) од средни раси (10 – 25 кг).

Удобности: Здрав развој на скелетот, коските, зглобовите и забите

Поддршка на имунитетот и општата состојба на организмот

Оптимален развој на телото и мускулите

СОСТОЈКИ: пилешко 50% (дехидрирано 30%, обезкоскено 20%), овес, пченица, пилешка маст (конзервирана со мешани токофероли), пченка, масло од лосос (2%), сушени јаболка, хидролизиран пилешки црн дроб, пивски квасец, колаген, ракчиња школки (извор на глукозамин, 260 mg/kg), ‘рскавица (извор на хондроитин, 180 mg/kg), билки и овошје (каранфилче, цитрус, рузмарин, куркума, 150 mg/kg), манан-олигосахариди (150 mg/kg ), фрукто-олигосахариди (100 mg/kg), јука мојаве (100 mg/kg), сушена камилица (90 mg/kg), екстракт од школки со зелена усна (како извор на гликозаминогликани, 60 mg/kg), сушени боровинки (60 mg/kg). УПАТСТВА ЗА ХРАНА: храната може да се сервира сува или навлажнета со млака вода. За млади кучиња – препорачаниот дневен внес на храна прикажан во табелата за хранење треба да се подели на 2 – 3 еднакви оброци во текот на денот. Кога го храните Brit Premium за прв пат, земете мала количина и измешајте ја со храната што ја користевте претходно и постепено зголемувајте го процентот на храна Brit Premium. Погрижете се вашето куче секогаш да има многу свежа вода.

Возраст на кучето (месеци): телесна тежина на возрасно куче (кг) = дневна количина

(g): 1-3 месеци: 10 kg = 80 g / 15 kg = 100 g / 20 kg = 135 g / 25 kg = 145 g 2-3 месеци: 10 kg = 90 g / 15 kg = 110 g / 20 kg = 140 g / 25 kg = 150 g 3-4 месеци: 10 kg = 120 g / 15 kg = 150 g / 20 kg = 180 g / 25 kg = 230 g 4-6 месеци: 10 kg = 130 g / 15 kg = 180 g / 20 kg = 210 g / 25 kg = 250 g 6-12 месеци: 10 kg = 120 g / 15 kg = 170 g / 20 kg = 210 g / 25 kg = 240 g 12+ месеци: Возрасен М

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ: сурови протеини 31,0%, содржина на маснотии 18,0%, влага 10,0%, суров пепел 6,8%, сурови влакна 2,0%, калциум 1,4%, фосфор 1,0%, омега -3 0,25%, омега-62%.

АДИТИВИ/КГ: ХРАНА: витамин А (3a672a) 20.000 IJ, витамин D3 (E671) 1200 IJ, витамин Е (алфа-токоферол) (3a700) 500 mg, биотин (3a880) 0.6 mg 0.0.0. , цинк хелат од аминокиселински хидрат (3b606) 90 mg, двовалентен железен хелат со хидрат на амино киселина (E1) 80 mg, манган хелат од хидрат на амино киселина (E5) 35 mg, калиум јодид (3b201) 0,65 mg амино киселина, бакар , хидрат (Е4) 15 mg, органска форма на селен добиен од Saccharomyces cerevisiae CNCM I-3060 (3b8.10) 0,2 mg. Содржи антиоксиданси одобрени од ЕУ: токоферол екстракти од растителни масла (1b306), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин.

МЕТАБОЛИЧКА ЕНЕРГИЈА: 3.980 kcal/kg. Произведен според декларацијата на производителот. Чувајте го производот затворен на суво и ладно место. По отворањето, затворете повторно.

Земја на потекло: ЕУ (Република Чешка)

Additional information

Weight 15 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

You may also like…