750.00ден

In Stock
Brands: ,

Description

Рибино масло за здрава кожа и дебел, сјаен слој

Ладно цеденото рибино масло од морските јагули е одличен извор на омега-3 незаситени масни киселини кои го поддржуваат здравјето на кожата, функционирањето на имунолошкиот и нервниот систем, како и учењето и меморијата. Рибиното масло обезбедува ефикасна поддршка во третманот на кожни заболувања, хронични бубрежни заболувања и остеоартритис.

Еикозапентаеновата киселина (ЕПА) има позитивен ефект врз здравјето на кожата и палтото. Неговиот позитивен ефект врз имунолошкиот систем и моќните антиинфламаторни својства го потиснуваат хроничното воспаление, како што се остеоартритис, хронична бубрежна болест и други состојби кои водат до формирање на тумори.

Докосахексаеноичната киселина (DHA) е важна за развојот и функцијата на нервниот систем. Редовното внесување на DHA го промовира учењето и помнењето и кај младите и кај старечките животни.

Состав:
100% масло (15% омега-масни киселини).

Аналитички состојки:
содржина на маснотии 100%, еикозапентаенонска киселина (EPA) 2,5%, докосахексаеноична киселина (DHA) 3,5%, докосапентаеноична киселина (DPA) 1,5%.

Водич за хранење:
маслото треба да се администрира измешано во храната во согласност со препорачаната доза во табелата.

Дозирање на 10 kg телесна тежина:
5 ml дневно

Пакет:
Шише од 500 ml за кучиња до 10 kg трае 3 месеци

Складирање:
Да се ​​чува на суво, темно место во оригиналното затворено пакување.

Табела за хранење:
Дневна доза
Кучиња и мачки (1-10 kg) 5 ml
Кучиња со средна големина (20-40 кг) 10 мл
Големи кучиња (40 – 60 kg) 15 ml

Additional information

Weight 0.25 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Canvit Barf Fish oil 250ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *