1,300.00ден

In Stock
Brands: ,

Description

Лененото масло е природен извор на есенцијални незаситени масни киселини, особено алфа-линоленска киселина (АЛА), која ја олеснува синтезата на масни киселини. Дејствува како антиинфламаторно, помага во одржување на квалитетен слој и позитивно влијае на нервниот систем.

Исто така е важен за правилната функција на клеточните ѕидови, нервите, имунитетот, срцето и крвните садови и благотворно делува на состојбата на кожата и палтото

Состојки:
51% линоленска киселина, 18% линоленска киселина, 21% олеинска киселина, 4% стеаринска киселина, 5% палмитинска киселина, до 1% од други масни киселини.

Водич за хранење:
Измешајте го маслото во нормалната храна на вашето куче според препорачаната доза во табелата. За најдобри резултати се препорачува долготрајна употреба.

Дозирање на 10 kg телесна тежина:
5 ml дневно

Пакет:
Шише од 500 ml за кучиња до 10 kg трае 3 месеци

Складирање:
Да се ​​чува на суво, темно место во оригиналното затворено пакување.

Табела за хранење:

Тежина на куче Daily dose
Мали кучиња и мачки (1-10 kg) 5 ml
Средни кучиња (20-40 kg) 10 ml
Големи (40 – 60 kg) 15 ml

Additional information

Weight 0.5 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Canvit BARF Linseed Oil 500 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *