660.00ден

In Stock

 

Brand:

Description

Canvit Immuno за aктивна поддршка на имунолошкиот систем

Комплекс на активирани бета-глукани, манан олигосахариди (МОС), витамини и елементи во трагови за активно поддршка и зајакнување на имунолошкиот систем.

Задачата на имунолошкиот систем е откривање и елиминирање на странски агенси, како што се инфекции, како и опасности произведени од телото, како што се тумори. Исто така е одговорен за санирање на оштетено или повредено ткиво. Хронична инфекција, воспаление и тумори развија начини да се избегне откривање и елиминација од страна на имунолошкиот систем. Канвит имуно е извор на активирани бета-глукани од клеточните wallsидови на квасец кои ги активираат клетките во имунолошкиот систем и го промовираат производството на антитела, со што се зголемува способноста на имунитетот да открие инфекции и клетки на тумор. Витамини и микроелементи обезбедуваат важна поддршка за активен имунолошки систем.

бета глукани, кои ги елиминираат токсините од телото
Витамини А и Б и органски врзани цинк и селен за поддршка на имунитет на мукозните

Индикации:

Го зајакнува имунитетот за време на болест и закрепнување
Промовира производство на антитела и го активира имунолошкиот систем за вакцинација
Забрзува заздравувањето и закрепнувањето по операција или повреда

Инструкции:

Давајте ги  таблетите директно од рака или смачкани во храна за време на болест и закрепнување, пред и по вакцинацијата, пред операцијата и за време на закрепнувањето.

Препорачана дневна доза:

1 тбл на 5 кг телесна тежина

Една таблета содржи:
Имуностимулатори: ß-1,3 / 1,6 бета-глукани 25 000 μg, манан олигосахариди (MOS) 150 μg

Витамини: витамин А 200 IU, витамин Е 3000 μg, витамин Б1 160 μg, витамин Б2 240 μg, витамин Б6 200 мг, витамин Б12 2 μг, биотин 100 мг, ниацинамид 850 мг, калциум пантотенат 480 мг, фолна киселина 30 μг, холин хлорид 19 000 μg,

Микроелементи: железо 400 μg, цинк 2 500 μg, цинк 1 250 μg, селен 0,46 μg.

Пакет:

100 g (100 таблети, 50-дневно снабдување за куче од 10 кг)

 

Additional information

Weight 0.1 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.