800.00ден

In Stock
Brands: ,

Description

Ленено масло за поддршка на здравјето на дигестивниот систем и подобрување на квалитетот на кожата

Ладно цеденото ленено масло е богат извор на омега-3 и омега-6 незаситени масни киселини во оптимален сооднос 3:1. Маслото од ленено семе Canvit има позитивен ефект врз варењето, целокупното здравје на дигестивниот систем и квалитетот на кожата и палтото.

Линолеинската киселина (LA), омега-6 незаситена масна киселина, има позитивен ефект врз имунолошкиот систем кај животните кои страдаат од алергии на храна или чувствителност на храна. Со оптимизирање на метаболизмот на мастите, тој го забрзува слабеењето и помага во одржувањето на идеалната тежина.

Алфа-линоленска киселина (АЛА), омега-3 незаситена масна киселина, има антиинфламаторни својства и промовира здрава кожа и сјајна обвивка.

Индикации:
Поддржува оптимизација на чувствителните системи за варење
Поддржува третман на неспецифично алергиско воспаление на цревата
Промовира здрава кожа, дебел, сјаен слој и силни нокти

Инструкции:
Додадете ја препорачаната дневна доза директно во храната.

Препорачана дневна доза:
5 ml на 10 kg телесна тежина

1 ml масло содржи во просек 510 mg (51%) алфа-линоленска киселина (ALA – омега-3 незаситена масна киселина), 180 mg (18%) линолеинска киселина (LA – омега-6 незаситена масна киселина)

Други масни киселини: 210 mg (21%) олеинска киселина, 40 mg (4%) стеаринска киселина, 50 mg (5%) палмитинска киселина

Пакет:
250 ml (50-дневно снабдување за куче од 10 кг)

Additional information

Weight 0.25 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.