НЕМА ЗАЛИХА

Description

Canvit Sport Maxi  e извор на енергија, аминокиселини, витамини, омега-3 и омега-6 незаситени масни киселини и пробиотици за одржување на перформансите, состојбата и регенерацијата кај активните и спортските кучиња.

Спортските и активните кучиња бараат зголемено снабдување со аминокиселини и витамини за правилен развој на мускулите, кондиција и перформанси. Canvit Sport е богат извор на брзо достапна енергија, аминокиселини и витамини и омега-3 и омега-6 незаситени масни киселини за активни и спортски кучиња.

Погоден за кучиња во обнова, кучки по раѓањето и за време на лактацијата.
Содржи аминокиселини за брза регенерација на мускулите.
Со витамини и омега – 3 и 6 масни киселини за обновување на организмот.

Индикација:

Извор на брзо достапна енергија за спортски и работни кучиња
Забрзување на обновување на мускулите и енергетски метаболизам по вежбање
Поддршка на развој на мускулите и одржување на формата во спортски и работни кучиња

Начин на употреба:

Таблетите се даваат директно од рака или се мелат во храна на активни кучиња под оптоварување.

Препорачана дневна доза:

1 тбл на 30 кг тежина на животното

Една таблета содржи:
Витамини: Витамин А 200 IU, витамин Д3 10 IU, витамин Е 5000, g, витамин К 50 μg, витамин Б1 150 мг, витамин Б2 240 μg, витамин Б6 200 мг, витамин Б12 2 μг, витамин Ц 3 000, g, биотин 100 μg, ниацинамид 850 μg, калциум пантотенат 480 μg, фолна киселина 26 μg, холин хлорид 19 000 μg
микроелементи: железо 2 450 μg, бакар 175 μg, цинк 1 250 μg, манган 500 μg, јод 25 μg ,
Прелениотици од селен 2 : бета-глукани, манан-олигосахариди (МОС)
омега-3 и омега-6 незаситени масни киселини: DHA, EPA, ALA, GLA, LA

Пакување:

230 гр (76 тбл, за куче со тежина од 30 кг се доволни за 76 дена)

 

Additional information

Weight 0.23 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.