3,050.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock

Description

Carnilove (Grain and potato free) – Свеж ној и јагне мини адулт 6кг.
за чуствителен дигестивен систем

Свеж ној и јагнешко за кучиња од мала раса
Комплетна храна за возрасни кучиња од мали раси, со свежо месо од ној и јагнешко месо. 70% месо од дивината, 30% шумско овошје, зеленчук и билки. Храна без житарки и компири
Линијата на Carnilove за возрасни кучиња е формулирана да личи на оригиналната природна храна на кучињата и нивните генетски предци, волците, чија исхрана првенствено вклучува мускули, отпадоци и коски од плен во рамнотежа со оптимален дел од шумски плодови, зеленчук и билки.

СОСТОЈКИ: свежо ној месо, без коски (26%), суво јагнешко, без коски (20%), сушена мисирка (20%), пилешка маст (конзервирана со токофероли, 9%), тиква, наут, грашок, пилешки црн дроб (3%) ), масло од лосос (2%), јаболка, моркови, семки од лен, хидролизирани лушпи од рак (извор на глукозамин, 0,026%), екстракт од ‘рскавица (извор на хондроитин, 0,016%), пивски квасец (извор на манан-олигосахариди, 0,01%, 0,01%). ), корени од цикорија (извор на фруктоолигосахариди, 0,01 %), јука (Yucca schidigera) (0,01 %), алги (0,01 %), индиски ајдучки тревник (0,01 %), мајчина душица (0,01 %), рузмарин ( 0,01 %) (0. 0,01 %), брусница (0,0008 %), боровинки (0,0008 %), кучешки трн (0,0008 %), корен од ѓумбир (0,0008 %), жалфија (0,0008 %).

АНАЛИЗА: сурови протеини 30,0%, содржина на маснотии 17,0%, влага 10,0%, суров пепел 8,2%, сурови влакна 3,5%, калциум 1,6%, фосфор 1,3%, омега-3 0,6%, омега-6 1,8% EPA (2 5 n-3) 0,08%, DHA (22:6 n-3) 0,1%. Метаболичка енергија: 3770 kcal/kg. Произведено според спецификацијата на производителот.

АДИТИВИ/kg: додатоци во исхраната: витамин А (3a672a) 20.000 IJ, витамин D3 (E671) 1.500 IJ, витамин Е (алфа-токоферол) (3a700) 400 mg, цинк хелат од хидрат на амино киселина (3b5 mg, divalent) хелати со аминокиселински хидрати (Е1) 70 mg, манган хелат од хидрат на аминокиселина (Е5) 35 mg, калиум јодид (3b201) 0,65 mg, бакар хелат аминокиселински хидрат (Е4) 15 mg, органска форма на селен добиен од церевизиаецес CNCM I -3060 (3b8,10) 0,2 mg. Содржи чисти природни антиоксиданси.

УПАТСТВО ЗА УПОТРЕБА И ЧУВАЊЕ: Послужете суво или омекнато со малку топла вода. Обезбедете доволна количина на вода за пиење. Дневната количина зависи од големината, возраста, состојбата на кучето, како и од условите на живеалиштето, а препораката за хранење е прикажана во табелата за исхрана.
Кога ќе започнувате да храните со CARNILOVE за прв пат, користете намалени порции и измешајте со претходно користената храна и постепено зголемувајте ја порцијата Carnilove во оброкот.

ПРЕПОРАЧАНИ ДНЕВНИ КОЛИЧИНИ: Телесна маса на возрасно куче (kg) = количина (g)
1 kg = 30 g
2 kg = 40 g
4 kg = 55 g
6 kg = 75 g
8 kg = 110 g
10 kg = 130 g

Земја на потекло ЕУ

Additional information

Weight 6 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.