Description

Carnilove True Fresh Cat Chicken STERILIZED – Храна за маче со вистински свежо пилешко за стерилизирани 4.8кг.

 • ЗБОГАТИРАНО СО БРУСНИЦА, МАЈЧИНА ДУШИЦА и РУЗМАРИН

 • Формулата содржи висок процент на свежа мисирка од фарми и локални извори. Уникатниот метод на производство ги зачувува оригиналните својства на состојките за целосно ново и вкусно сетилно искуство кое ги задоволува природните инстинкти на мачките.
  Бидејќи месото се обработува свежо, вистинското свежо обезбедува одличен вкус, сварливост и поприродна форма на исхрана.
  Леќата, грашокот и леќата се природни извори на растителни протеини и минерали потребни за здрав метаболизам и помагаат во одржување на оптималната телесна тежина.
  Грашокот и црвената леќа се одлични извори на диетални влакна и имаат низок гликемичен индекс, што значи дека шеќерот во крвта полека се зголемува после оброк.
  -Свежо пилешко – одличен извор на аминокиселини со ограничено количество маснотии – одлично за градење мускули и за зајакнување на имунитетот
  – Брусницата, морскиот лепен и боровинките помагаат да се одржи оптималната pH на урината и здравата уринарна материја
  – Антиоксидансите во брусницата, морскиот тревник, боровинките и лемната ги подобруваат различните имунолошки функции и помагаат во заштитата на организмот од инфекции

 • Слични композиции базирани на различни видови на протеини овозможуваат лесен премин од една сорта во друга за да се обезбеди траен вкус.
  Природните состојки се функционални и добро функционираат заедно, се надополнуваат едни со други.

 • СОСТАВ
  свежо пилешко (70%), протеин од грашок, црвена леќа, леќата (4%), природни вкусови, пилешки масти, масло од лосос (1%), натриум хлорид, калиум хлорид, сушена ламинарија (Ascophyllum nodosum, 0,5%), протеин Lemna (0,5%), брашно од грашок, сува морско тревче (0,2%), сушен корен од ѓумбир (0,1%), суви боровинки (0,1%), сушен рузмарин (0,1%), сушени брусница (0,1%), сува мајчина душица (0,1%) ), пивски квасец (извор на манан-олигосахариди, 0,015%), корени на цикорија (извор на фрукто-олигосахариди, 0,015%), Мојаве јука (0,008%).

 • ИСХРАНА СОСТАВ ВО 1 КГ
  витамин А (3a672a) 20.000 I.U., витамин D3 (3a671) 800 I.U., витамин Е (3a700) 600 mg, витамин Ц (3a312) 300 mg, таурин (3a370) 2.500 mg, холин 8000 mg, 3a8000 mg (3a910) 100 mg, биотин (3a880) 2 mg, ниацинамид (3a315) 50 mg, јод (3b201) 4 mg, цинк (3b606) 120 mg, манган (3b504) 55 mg, бакар (3b406 iron) 3b106) 45 mg, селен (3b810) 0,2 mg, L-метионин (3c305) 5.000 mg. Содржи антиоксиданси одобрени од ЕУ: екстракти од токоферол од растително масло (1b306(i)), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин.

  • АНАЛИТИЧКИ СОСТАВНИ СОСТОЈКИ ВО 1 КГ
   сурови протеини 35,0%, сурова маст 13,0%, влага 10,0%, сурова пепел 9,6%, сурови влакна 3,8%, калциум 1,1%, фосфор 0,8%, натриум 1,2%, магнезиум 0,04%, омега-3 масни киселини 0, омега-3 масни киселини. 6 масни киселини 1,3%, EPA (20:5 n-3) 0,15%, DHA (22:6 n-3) 0,2%.

  • МЕТАБОЛИЧКА ЕНЕРГИЈА
   3.570 kcal/kg.

  Земја на потекло ЕУ

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.