3,200.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock

Available on back-order

Description

DOG&DOG EXPERT – SUPER POWER 20KG

е комплетна храна за работни кучиња со екстремно исцрпувачки физички активности.

Содржи голема количина пилешки протеини. Зголемената количина на животински протеини и масти го подобрува метаболизмот и ја зголемува издржливоста.

Зголемената калорична содржина на храната ги поддржува кучињата кога им треба повеќе енергија. Погоден за одгледување кучиња и кучки за време на бременост и екстремно активни кучиња.

Сушен животински протеин (пилешки 20%), пилешки масти, пченичен гриз, ориз (14%), пченка, хидролизиран животински протеин, брашно од рогач, квасец.

Аналитички состав: протеини 32,00%, влакна 2,25%, масла и масти 22,00%, пепел 7,80%.

4200 кцал/кг

Адитиви на 1 кг:

витамин А 20.000 IU – витамин Д3 1.100 IU – витамин Е 120 IU – L-лизин монохидрохлорид 800 mg – бакар (II) сулфат пентахидрат (бакар) 4 9.52 mg – цинк оксид (цинк) 89.28 mg – железо (II) карбон 186,30 mg – манган (II) оксид (манган) 32,51 mg – калциум јодат (јод) 2,22 mg – натриум селенит (селен) 0,32 mg.

Технолошки адитиви: антиоксиданси (ЕК).

Препорака за хранење на вашето куче:

Гранулите ставете ги во сад и прелијте ги со вода или послужете ги без вода. Oвозможете му на вашето куче да има постојано свежа вода.

ПАКУВАЊЕ: 20 кг. (цена по кг. = 160 ден.)

DOG-DOG-SUPER-POWER-20KG-1

Additional information

Weight 20 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

You may also like…