In Stock

Нарачки и повеќе инфо во инбокс и на 075 342 573

Brand:

Description

GOSBI CAT ORIGINAL KITTEN  e комплетна храна за мачиња

Екструдирана сува харана
Предности:
• Високо хранлива вредност – оптимален однос на витамини , протеини и минерали за совршена
виталност.
• Здрави заби и коски– Формула со калциум и фосфор со оптимален сооднос за правилен развој на
коските и забите
• Сјајно крзно– Со Омега 3 и Омега 6 и масни киселини кои кои допринесуваат зачувување на
кожата и сјајот на влакнотоSa Omega 3 i Omega 6
• Здраво срце и добар вид – Внесот на тауринот во организамот допринесува за одржување на
здравотосрце како и видот кај мачките
Состав : дехидрирано пилешко месо ( 24% ) , ориз ( 20% ) , лосос , туна , пилешки масти , рибино масло ,
пченка , јаболко , масло од лосос , дехидрирано јајце , млеко во прав , морски алги , рузмарин .

Хемиски состав : протеини 33% , масти и масла 20% , сува материја 7% , влага 10% , калциум 1,1% , фосфор
0,6% , натриум 0,5%

Адитиви : витамини , провитамини и хемиски супстанции со слично дејство: Витамин A
22.000 UI/кг, Витамин Д3 1500 UI/кг , Витамин Е ( алфа токоферол ) 120 мг/кг , Таурин 1200 мг/кг
Микро и макроелементи : ( Е-1 ) Железо ( железо сулфат монохидрат ) 320 мг/кг , (Е-2 ) Јод ( калциум
јодид анхидрит ) 0,5мг/кг , ( Е-4 ) Бакар ( бакар сулфат пентахидрат ) 20мг/кг , (Е-5 ) Магнезиум

Земја на потекло: Шпанија

Additional information

Weight 7 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.