НЕМА ЗАЛИХА

Нарачки и повеќе инфо во инбокс и на 075 342 573

Brand:

Description

GOSBI EXCLUSIVE GRAIN FREE DUCK MEDIUM e комплетно избалансирана храна за возрасни кучиња од мали раси , произведена без житарки. Екструдирана храна , кротеките со мала големина.

Енергетска вредност :
3933 кал/кг.

Состав : дехидрирано месо од пајка ( 28% ) , дехидриран компир ( 14%
)маасти од патка (конзервирана со мешавина од токофероли , свежо месо од пајка ( 8% ) , дехидриран благ компир ( 8% ) дехидрирана риба( 7%
) , скроб од грашок ( 7% ) , дехидрирано јаболко ( 4% ) , дехидрирана круша ( 2% )
хидрилизиран планктон , калиум хлорид , дехидрирано јајце ( 2% ) , дехидриран
морков ( 0,4% ) , дехидриран домат ( 0,4% ), грав (0,4%) , сув пивски квасец , сушен
ананас , екстракт од индиски невен ( природен извор на лутеин )

ФОРМУЛА ПРОВИТАЛ ( 2% ) маслиново масло ( 0,4% ) , ектракт од крил ( планктон )
дехидриран спанаќ , хидролизирани ракови , дехидрирана морска алга ( спирулина
0,1% ) дехидриана луцерка . дехидрирани брокула , екстракт од нане , екстракт од
семе од зелен чај , сушена камилица , екстракт од цитрон , екстракт од портокал ,
екстракт од лимон , екстракт од грозје, екстракт од цикорија ( богат ФОС ) екстракт
од црвено овошје , екстракт од бел лук , екстракт од рузмарин , екстракт од
мајчина душица , екстракт од семе од оригано , екстракт од рузмарин , екстракт од
алое вера , екстракт од брусница , екстракт од блага пиперка , екстракт од школки.
овошни полисахариди , ФОС и МОС.

Хемиски состав : протеини 29% , масти и масла 19% , сува материја 7,5 % , влакна 2,3% , влага 10% , калциум 1,3% , фосфор 1% ,натриум 0,4% , калиум 0,6% , магнезиум 0,1% , омега 3 1,6% , омега 6 3% ,
глукозамин 1400 мг/кг , ходритин 1000мг./кг.

Адитиви : витамини , провитамини и хемиски супстанции со слично дејство : Витамин A 18000 UI/kg, Витамин Б1 0,9 mg/kg, Витамин Б2 0,6 mg/kg, Витамин Б12 0,6 мг/кг , Витамин Ц 200 мг/кг , Витамин Д3 1600 UI/кг, Витамин E 400UI/кг, таурин 0,3%, фолна киселина 5
мг/кг , биотин 2 мг//kг , Л-Карнитин 50 мг//kг .Микро и макро елементи: (E-1) железо (железо сулфат) 200
мг/кг, (E-2) јод (калиум јодид) 1,5 мг/кг, (E-4) бакар ( бакар сулфат пентахидрат) 23 мг/кг, (E-5) магнезиум(
магнезиум сулфат монохидрат) 70 мг/кг, (E-6) цинк(цинк оксид) 300 мг/кг

Земја на потекло: Шпанија

Additional information

Weight 3 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

You may also like…