In Stock

Нарачки и повеќе инфо во инбокс и на 075 342 573

Brand:

Description

Комплетна диететска храна за возрасни мачки. Погодна е за контрола на тежината кај возрасните стерилизрини
мачки .Екструдирана сува храна
Предности:
• Високо хранлива вредност – оптимален однос на витамини , протеини и минерали за совршена
виталност.
• Диететска храна погодна за регулација на неорганските фосфати во урнираниот тракт кај
мачките
• Заштита на зглобовите :формула со калциум и фосфор за помош при заштита на зглобовите и
одржување на здрави глобови и јаки коски
Долг и здрав живот – со соодветна содржина на Витамин Е и органски селен кој делува како антиоксинадт
и допринесува за подолг и здрав живот
Здраво срце и добар вид – Внесот на тауринот во организамот допринесува за одржување на
здравотосрце како и видот кај мачките
Здрав дигестивен тракт – Содржи пулшпа од шеќерна репка која помага во одржување на здравјето на
дигестивниот тракт
Состав : дехидрирано пилешко месо ( 22% ) , ориз ( мин.20% ) , лосос , туна , пилешки масти , рибино
масло , пченка , лососово масло , квасец , морски алги , рузмарин
Хемиски состав : протеини 30% , масти и масла 10% , сува материја 8% , влага 10% , калциум 1,1% ,
фосфор 0,6% , натриум 0,5% Адитиви : витамини , провитамини и хемиски супстанции со слично дејство:
Витамин A 22.000 UI/кг, Витамин Д3 1500 UI/кг , Витамин Е ( алфа токоферол ) 120 мг/кг , Таурин 1200 мг/кг
Микро и макроелементи : ( Е-1 ) Железо ( железо сулфат монохидрат ) 320 мг/кг , (Е-2 ) Јод ( калциум јодид анхидрит ) 0,5мг/кг , ( Е

Земја на потекло: Шпанија

Additional information

Weight 7 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.