5,600.00ден

In Stock

Нарачки и повеќе инфо во инбокс и на 075 342 573

Brand:

Description

GOSBI EXCLUSIVE GRAIN FREE PUPPY e Комплетна храна за сите раси на кученца БЕЗ ЖИТАРИЦИ
Енергетска вредност : 4000 кал / кг

Состав : дехидриран лосос ( 22% ) , лососово масло , компиров скроб (14%) , свеж лосос ( 8%)
Дехидрирано јагнешко ( 9% ) , грашок ( 9% ) , дехидрирана риба ( 7% ) , свежо јагнешко ( 5% )
пулпа од јаболко (4% ) , дехидрирана леќа , дехидрирана крушка ( 2% ) дехидрирана тиква ,
расителни влакна, хидролизиран крил ( планктон ) , калиум хлорид , дехидрирано јајце , млеко
во прав ( 0,5% ) дехидриран морков ( 0,4% ) , дехидриран домат ( 0,4% ), грав ( 0,4% ), сув пивски
квасец , сув ананас , екстракт од индиски невен

+ФОРМУЛА ПРОВИТАЛ ( 2% ) , маслиново масло
(0,4%) , дехидриран спанаќ , хидролизирани ракови ( природен извор на глукозамин ) , хидролизирани
Рскавици ( природен извор на хондритин ) , дехидрирана луцерка , дехидрирани морски алги ( спирулина
0,1% ) , дехидрирана брокула , екстракт од листови на нане , екстракт од семе на зелен чај , сува камилица
екстракт од цитрон , екстракт од протокал , екстракт од лимон , екстракт од грозје , екстракт од краставица
екстракт од цитикорија ( богат ФОЦ ) екстракт од црвено овошје , екстракт од бел лук , екстракт од мајчина
душица , екстракт од семен од оригано , екстракт од рузмарин , екстракт од алое вера , брусница , екстракт од
слатка пиперка , екстракт од школки , екстракт од дафни , овошен олигосахарид , ФОС , МОС

Адитиви : Витамини , провитамини и хемиски супстанци со слично дејство : Витамин А
18000 UI/kг , Витамин Б1 0,9мг/кг , Витамин Б2 0,6мг/кг , Витамин Б12 0,6мг/кг , Витамин
Ц 200мг/кг , Витамин Д3 1600 UI/kг , Витамин Е 400 UI/kг , таурин 0,3% , фолна киселина
5мг/кг , биотин 2мг/кг , Л-карнитин 50мг/кг .
Микроелементи и макроелементи : (E-1) железо (железо сулфат хептахидрат) 200мг/кг, (E-2) јод (калиум јодид)
1,5 мг/кг, (E-4) бакар (бакар сулфат пентахидрат) 23mg/kg, (E-5) магнезиум (магнезиум сулфат монохидрат) 70

Хемиски состав : протеини 30% , масти и масла 19% , сува материја 7,5%, влакна 2,3% , влага 10%
, калциум 1,3% , фосфор 1% , натриум 0,4% калиум 0,6% , магнезиум 0,1% , Омега 3 1,6% ,
глукозамин 1200 мг/кг , хондротин 900 мг/кг

Земја на потекло: Шпанија

Additional information

Weight 12 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “GOSBI EXCLUSIVE GRAIN FREE PUPPY 12 kg”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may also like…