2,000.00ден

In Stock

ЗА МАЧИЊА ДО 1 ГОДИНА И МАЧКИ БРЕМЕНИ ИЛИ доилки

• Здраво тело и енергетска рамнотежа.

• Да се ​​обезбеди функционирање на централниот и периферниот нервен систем.

•Глатка цревна активност

Description

НАНО АГЕНТ Доводите на HiQ се дополнети со исклучителна состојка – NanoAgent. Тоа е природен минерал преработен до наночестички. Поради малата тежина на наночестичките, NanoAgent се движи побрзо низ телото на домашно милениче отколку различните хранливи материи. Кога се во контакт со NanoAgent, тие исто така почнуваат да се движат побрзо што доведува до подобро варење и поефикасна апсорпција на хранливите материи.

63% ЖИВОТИНСКИ ПРОТЕИНИ Со живина – најлесно сварливиот животински протеин кој е погоден за одржување на правилен мускулен тонус. Покрај тоа, протеините од животински извори обезбедуваат и одржуваат соодветна количина на амино киселини, кои се клучни за здрав и долг живот на секое куче и мачка.

ИМУНТНА МОЌ Ексклузивниот комплекс на витамини со вредни липиди ја одржува и поддржува имунолошката заштита на ткивата и клетките.

РАЗВОЈ НА МОЗОКОТ Омега-3 масните киселини можат да помогнат во обезбедувањето активности и функции на централниот и периферниот нервен систем. Формулата е дополнета со витамин Д за подобра меморија.

ЖИВОТНА СИЛА За одржување на здраво тело и енергетска рамнотежа формулата е дополнета со висококвалитетни протеини од животинско потекло, омега-3 и -6 масни киселини и избалансиран комплекс на витамини и минерали. Оваа комбинација на активни супстанции ќе обезбеди сјај и виталност на вашето домашно милениче.

СОСТАВ: месо од живина 44% (сушено и ситно мелено), ориз, пченкарен глутен, пченка, маснотии од живина, рибино брашно, сушени јајца, пулпа од шеќерна репка, масло од лосос, динамичен микронизиран клиноптилолит (1%), ленено семе, екстракт од цикорија, монокалциум фосфат, пивски квасец, екстракт од јука, калиум хлорид.

АДИТИВИ/1 кг: Нутритивни адитиви: витамин А (3a672a) – 27500 IU, витамин D3(E671) – 2063 IU, витамин Е (3a700) – 756 mg, фолна киселина (3a316) – 2,75 mg, биотин (3a880) – 2 mg, (3a314) – 103 mg, витамин B6(3a831) – 5,5 mg, витамин B1– 7 mg, холин хлорид (3a890) – 1719 mg, железо сулфат монохидрат (E1) – 69 mg, калциум јодат безводен (3b20) 2 mg, пентахидрат на пехар сулфат (E4) – 6,9 mg, манган сулфат монохидрат (E5) – 27,5 mg, цинк сулфат монохидрат (3b605) – 158 mg, натриум селенит (E8) – 0,14 mg, таурин ( 3a370) – 1375 mg. Технолошки адитиви: екстракт од рузмарин, токоферол екстракти од растителни масла (1b306(i)).

АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ: сурови протеини – 36%, сурова нафта и масти – 22%, суров пепел – 6,8%, сурови влакна – 1,5%, калциум – 1,1%, фосфор – 0,9%, калиум – 0,7% , натриум – 0,45%, омега 3 – 0,31%, омега 6 – 3,01%.

УПАТСТВА ЗА ХРАНА: послужете ја храната сува. Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време.

ВОДИЧ ЗА ХРАНА: види табела. Количината претставена во табелата се само упатства и треба да се приспособат според индивидуалните потреби на кучето.

Additional information

Weight 6.5 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.