НЕМА ЗАЛИХА

2,350.00ден

Premil Profi Line Win е целосна храна за возрасни кучиња.

СОСТАВ: Дехидрирано месо од живина (мин. 27%), животински нуспроизводи, житарки што не содржат глутен и можноста за алергии е намалена (нуспроизводи од житни култури) (обезбедете ја потребната количина на целулоза), масла и маснотии (обезбедете есенцијални масни киселини во комбинација), нус-производи од билки (за подобро варење), пивски квасец (го подобрува квалитетот на косата со масни киселини), лецитин (го подобрува квалитетот на крвните садови), омега 6 и омега 3 масните киселини (влијаат на подобра послушност )

Out of stock

Description

Premil Profi Line Win е целосна храна за возрасни кучиња.

Не содржи: глутен и ГМО

Содржи: Глукозамин и хондроитин за зглогбови , Таурин кој е важен за срцевиот мускул, Лецитин го подобрува квалитетот на крвните садови, Омега 3 и Омега 6 масни киселини (ДХА обезбедува полесно памтење, подобра концентрација,повеќе внимание )

МИНИМАЛНО: 74% животински протеини.

  • Протеини- 24%
  • Масти – 15%
  • Сурови влакна- 2,9%
  • Пепел- 7%
  • Метаболичка енергија –15,17 MJ/кг, 3624 ккал/кг

ДОПОЛНИТЕЛНИ ВИТАМИНИ И ДОДАТОЦИ ПО 1 КГ : витамин А 16000 ИЕ, витамин Д3, 1600 ИЕ, витамин Е 210 мг, железо (железо (II) сулфат монохидрат) 81 мг, манган (манган диоксид), 29,5 мг, бакар (чаша (II ) сулфат пентахидрат) 15,7 mg, цинк сулфат монохидрат 142 mg, јод (калциум јодат) 1,42 mg селен (натриум селенит) 0,28 mg, антиоксиданси – мешавина на токофероли од природно потекло.

ПРЕПОРАКА ЗА ХРАНА

тежина на куче во кг – 5 5 – 15 15 – 30 30 – 45 45 – 60 60+ години
количина на храна во 24 ч – 90 90 – 170 170 – 340 грама 340 – 480 грама 480 – 590 грама 10g / kg

 

Additional information

Weight 18 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

You may also like…