НЕМА ЗАЛИХА

Premil Sunrise Low Grain храна за  осетливи кучиња и склони кон алергии -72% животински протеини

Комплетна храна за зајакнување на имунитетот на кучињата, за чувствителни и склони кон алергии кучиња. Богата е со неопходни макро и микроелементи и житни култури кои не содржат глутен. Наменет е за сите раси и големини на кучиња, а поради присуството на патка и ориз е особено добар за кучиња кои имаат проблеми со алергии и варење. Избалансиран однос на фруктоолигосахариди и мананолигосахариди со природен извор на витамини од групата Б, овозможува одличен квалитет на косата и максимално искористување на храната со минимално оптоварување на внатрешните органи. Доволно висок и добро избалансиран енергетски дел во комбинација со компир протеин, омега 6 и омега 3 масни киселини, особено DHA, помага да се решат проблемите со дебелина, алергии и стрес. Не содржи пченка и пченица.

Description

PREMIL SUNRISE 15kg

Состав: дехидрирано јагне, патка и туна 27%, ориз 27%, компир протеин, ладно цедено растително масло, пилешко маснотии, рибино масло, ленено семе 4%, пулпа од репка, хидролизиран црн дроб, пивски квасец, суви јаболка, инулин (екстракт од цикорија) ), МОС (екстракт од квасец) и лецитин.

Нутриционистички состојки и додатоци по килограм:

Витамин А 12500, витамин Д3 1250, витамин Е 125, витамин К3 1,3, витамин Б1 6, витамин Б2 9, ниацин 37,5, пантотенска киселина 16,7, витамин Б6 3,3, витамин Б12 50, биотин 333, фолна киселина 0,83, холин хлорид 673, Витамин Ц 16,7, железо 62, манган 22,8, бакар 11, цинк 110, јод 1,1, селен 0, 22.

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ:

Протеини 23%, масти 14%, сурови влакна 2,3%, пепел 6,4%, калциум 1,4%, фосфор 1,1%, натриум 0,3%

Препорачана дневна количина:

Тежина на куче Препорачана дневна количина
до 5 кг 55 – 85 гр
5 – 15 кг 85 – 200 гр
15 – 30 кг 200 – 360 гр
30 – 45 кг 360 – 480 гр
45 – 60 кг 480 – 600 кг
60 + кг 600 гр +

Метаболичка енергија -15,14 MJ / кг, 3616 калории / кг

* Количините служат само како водич и покажуваат просечни дневни потреби. Индивидуалните потреби на секое домашно милениче може да се разликуваат од препорачаните во зависност од возраста, расата на кучето и секојдневните активности . Секогаш оставајте на вашето куче сад со свежа вода во текот на целиот ден.

Additional information

Weight 15 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

You may also like…