3,100.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock

Description

ProperForm professional breeders – Toys Type 2 Adult  е збогатена со Омега 6 за да се подобри сјајното влакно и да се истакне во изложбите.

Комплетна храна за кученце, за кучки во лактација, за кучки за гестација.
СOСТАВ:Сушен животински протеин (23,5%, јагнешко месо 6%), пченка, пченично мешање, пилешка маст, мешавина од пченка,  маслo oд семиња печено и екстрактирано, сушенo цвекло, хидролизирани животински протеини, фрукто-олигосахариди.

ДОДАТОЦИ ПО Кг. Нутриционистички адитиви: витамин А 20.000 I.U. – витамин Д 1.120 I.U. – витамин Е 120 мг – сулфат на каминка, пентахидрат (бакар) 61,90 (15,75) mg – цинк оксид (цинк) 111,60 (90,00) mg – црн карбонат (железо) 232,88 (112,50) mg – Манган оксид (манган) 40,64 (31,50) mg – калциум јодиран безводен (Јод) 2,77 (1,80) mg – Натриум селенит (Селен) 0,39 (0,18) mg. Технолошки адитиви: антиоксиданс. 

АНАЛИТИЧКИ СОСТAВ Сурови протеини 26,00% – Сурови влакна 2,70% – Сурови масла и масти 14,50% – Сурова пепел 7,90% – Омега 6 масни киселини мин. 2,00%

Класа: Супер-прeмиум

Повeќe инфо на PDF

Произведено и спакувано во Италија од:GHEDA MANGIMI SRL – Ostiglia (MN) Via Comuna Santuario, 1

Additional information

Weight 18 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

You may also like…