8% ПОПУСТ

2,200.00ден

In Stock
Brand:

Опис

КОМПЛЕТНА ХРАНА ЗА МИЛЕНИЦИ ЗА ВОЗРАСНИ КУЧИЊА ОД MAЛИ РАСИ СО ЛОСОС И ОРИЗ

63% АНИМАЛЕН ПРОТЕИН

ОМЕГА 6/3 Урамнотежената комбинација на омега масни киселини и витамини (А, Д, Е, итн.) помага да се одржи здрава кожа и палто на домашно милениче и штити од алергии.

ДОБРА ВКУПНОСТ И СВАЛИВОСТ Балансираните и соодветно избраните висококвалитетни хранливи материи обезбедуваат вкусност и сварливост.

ИМУНОЗДРАВЈЕ Оптималната количина на природни антиоксиданси и витамин Е поволно влијаат на имунолошкиот систем, го одржуваат имунитетот на домашните миленици на болести.

СОСТАВ: дехидриран лосос, пченка, ориз, тритикале, дехидрирано месо од живина, пченични трици, маснотии од живина, пулпа од шеќерна репка, минерали.

АДИТИВИ/1 кг: Нутритивни адитиви: витамин А (3a672a) – 9000 IU, витамин D3 (3a671) – 750 IU, витамин Е (3a700) – 90 mg, железо (II) сулфат монохидрат (3b103) – 25 mg, калциум јодат (анводен калциум – 202) 0,8 mg, бакар (II) сулфат пентахидрат (3b405) – 2,5 mg, манган сулфат монохидрат (3b503) – 10 mg, цинк сулфат монохидрат (3b605) – 45 mg, натриум селенит (3b801) – 0,05 mg . Технолошки адитиви: антиоксиданси, конзерванси.

АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ: сурови протеини – 22%, сурови влакна – 4%, сурова маст – 8%, сурова пепел – 6%, калциум – 1%, фосфор – 0,95%, омега-3 масни киселини – 0,62%, омега-6 масни киселини – 1,80%.

УПАТСТВА ЗА ХРАНА: послужете ја храната сува. Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време.

ВОДИЧ ЗА ХРАНА: види табела. Количината претставена во табелата се само упатства и треба да се приспособат според индивидуалните потреби на кучето.

ПАКУВАЊЕ: 15 кг. (цена по кг. = 116 ден.),

Земја на потекло: Литванија

Дополнителни информации

Тежина 15 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

You may also like…