3,000.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock
Brand:

Опис

BRIT CARE Cat Sterilized Urinary за мачки, без житарици

Комплетна храна за возрасни стерилизирани мачки. Хипоалергена формула со свежо пилешко без житарици, збогатена со билки и пробиотици.

Состав: свежо пилешко месо (26%), дехидрирано пилешко (26%), жолт грашок (18%), наут (8%), сушени јаболка (7%), маснотии од живина (конзервирани со токофероли, 5%), масло од лосос (2 %), хидролизиран пилешки црн дроб (2 %), пивски квасец (2 %), семиња и кора од псилиум (1 %), семе од лен (1 %), сушен крес (0,5 %), сушена камилица (0,5 %), минерали, сушен кучешки трн (0,3%), суви брусница (0,2%), фрукто-олигосахариди (0,015%), манан-олигосахариди (0,015%), јука шидигера (0,008%), лактобацилус ацидофилус 19/19-активирани клетки килограм).

Аналитички состав: сурови протеини 32,0%, содржина на маснотии 13%, сурови влакна 3,5%, суров пепел 9,0%, влага 10,0%, омега-3 0,3%, омега-6 1,5% , калциум 0,8%, фосфор 0,7%, натриум 1. , магнезиум 0,04%.

Нутритивни адитиви во 1 кг: витамин А (3a672a) 20.000 IU, витамин D3 (E671) 800 IU, витамин Е (3a700) 600 mg, витамин Ц (3a312) 300 mg, таурин (3a370) 2.510 mg, 2.510 mg, ) 100 mg, холин хлорид (3a890) 2,500 mg, биотин (3a880) 2 mg, витамин Б1 (3a821) 10 mg, витамин Б2 12 mg, ниацинамид (3a315) 50 mg, D-калциум пантотенат, 4 мг (3) Б6 (3a831) 10 mg, фолна киселина (3a316) 2 mg, витамин Б12 0,04 mg, цинк (3b606) 120 mg, железо (3b106) 45 mg, манган (3b504) 55 mg, калиум јодид (3b20) (3b406) 10 mg, селен (3b8,10) 0,2 mg, L-метионин (3c305) 4000 mg. Метаболичка енергија: 4000 kcal/kg. Содржи природни антиоксиданси одобрени од ЕУ: екстракти од токоферол од растителни масла (1b306), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин.

Упатства за хранење: Дајте храна сува или натопена со млака вода. Погрижете се вашата мачка секогаш да има доволно свежа вода за пиење. Храната треба да биде достапна во текот на денот. Ако давате храна за прв пат, измешајте ја со претходната храна, за да го олесните преминот кон новата храна. Да се ​​чува на суво и ладно место, заштитено од директна сончева светлина.

По отворањето, затворете повторно. 

Земја на потекло: ЕУ (Република Чешка)

Дополнителни информации

Тежина 7 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.