4,950.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock

Опис

Функционални хранливи материи:
– Ленено семе – извор на алфа-линоленска киселина (ALA)
– Алги – извор на DHA киселини
– Лосос – извор на EPA и DHA киселини
– Хондропротектори – глукозамин и хондроитин
– Пробиотици и пребиотици – маннаноолигосахариди, фруктооли, фруктооли, Lactobacillus
Helvetico
– масло од лосос – извор на омега-3 масни киселини
– билки и овошје
– додаток на таурин
– органски адитиви

СОСТАВ: лосос (36%) (дехидриран лосос, хидролизиран лосос), ориз (26%), дехидриран ориз (26%).
харинга (14%), пилешка маст, ленено семе (4%), пулпа од сушено јаболко, масло од лосос (3%),
природен арома, пивски квасец, суви алги (0,5%, Schizochytrium limacinum), брашно од грашок,
глукозамин (300 mg/ kg), фруктоолигосахариди (230 mg/kg), хондроитин сулфат (230 mg/kg), маннанолигосахариди (180 mg/kg), мојаве јука (180 mg/kg),
млеко од семе од трн (110 mg/kg), β-глукани (60 mg/kg), сушена срцева билка (60 mg/kg), сушен
морски тревник (60 mg/kg), пробиотици Lactobacillus helveticus HA – 122 инактивирани (15×109 клетки/ kg).

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ: сурови протеини 26,0%, сурови масти 16,0%, влага 10,0%, суров пепел 5,8%, сурови влакна 3,0%, калциум
1,1%, фосфор 0,9%, натриум 0,4%, омега-3 масни киселини 2,1%, омега-3 масни киселини 2,1%, омега-1%, 6 масни киселини 2,2%, EPA (20:5 n-3) 0,1%, DHA (22:6 n-3) 0,25%.

Нутритивни компоненти во 1 кг: витамин А (3a672a) 23000 IU, витамин D3 (3a671) 1700 IU, витамин Е (3a700) 550 mg, витамин Ц
(3a312) 350 mg, таурин (3a370mg, 3a670) 05 мг. 1800 mg, Л-карнитин (3a910) 300 mg, витамин Б1 (3a821) 3 mg,
витамин Б2 (3a825i) 11 mg, биотин (3a880) 4 mg, фолна киселина (3a316) 1,4 mg, витамин Б6 (3a831 ) , калциум Д-пантотенат (3a841)
30 mg, ниацинамид (3a315) 38 mg, витамин Б12 0,12 mg, јод (3b201) 0,9 mg, органски цинк (3b606) 100 mg, органски манган
(4b50 mg, органски ) 20 mg, органско железо (3b106) 88 mg, органски селен (3b810) 0,18 mg.

Содржи природни антиоксиданси: екстракти од токоферол од растително масло (1b306(i)), аскорбил палмитат (1b304) и
екстракти од рузмарин.

МЕТАБОЛИЧКА ЕНЕРГИЈА: 3830 kcal/kg.

УПАТСТВА ЗА ХРАНА: Поделете ја дневната доза препорачана во табелата за дозирање на 1-2 еднакви делови и
администрирајте ја во текот на денот. Храната може да се даде сува или навлажнета со топла вода.

Дополнителни информации

Тежина 12 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

You may also like…