4,600.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock

Опис

Функционални хранливи материи:
– масло од лосос – извор на омега-3 масни киселини
– билки и овошје
– квасец – природен извор на инозитол / амино киселини и пептиди
– додаток на таурин
– органски адитиви

СОСТОЈКИ: дехидрирано јагнешко (40%), ориз (38%), пулпа од сушено јаболко, пилешка маст,
природен вкус, пивски квасец, масло од лосос (2%), брашно од грашок, глукозамин (260 mg/kg),
фруктоолигосахариди (200 mg /kg), хондроитин сулфат (200 mg/kg), маннанолигосахариди (150 mg/kg)
mg/kg), Mojave Yucca (150 mg/kg), семе од млечен трн (90 mg/kg), β-глукани (50
mg /kg), сушени срдења (50 mg/kg), сушени морски шипки (50 mg/kg), пробиотици
Lactobacillus helveticus HA – 122 инактивирани (15×109 клетки/kg).

СОСТОЈКИ: сурови протеини 26,0%, сурови масти 14,0%, влага 10,0%, суров пепел 7,0%, сурови влакна 3,0%, калциум
1,3%, фосфор 0,9%, натриум 0,4%, омега-3 масни киселини 0.5%, омега-3 масни киселини 0.5%. 6 масни киселини 1,7%, EPA (20:5 n-3) 0,05%, DHA (22:6 n-3) 0,1%.

ПРИЛАГОДУВАЊА НА ДИЕТА ВО 1 кг: витамин А (3a672a) 20000 IU, витамин D3 (3a671) 1500 IU, витамин Е (3a700) 500 mg, витамин Ц

(3а312) 300 мг, таурин (3а370) 1500 мг, холин хлорид (3а890) 1800 мг, Л-карнитин (3а910) 250 мг, витамин Б1 (3а821) 2,5 мг, витамин Б2 (3а892 мг
), 5 мг. киселина (3a316) 1,2 mg, витамин Б6 (3a831) 2,5 mg, калциум Д-пантотенат
(3a841) 25 mg, ниацинамид (3a315) 32,5 mg, витамин Б12 0,1 mg, јод (3b201m3) (3b201mg) 5 zi08ncg, органски 0. , органски манган
(3b504) 40 mg, органски бакар (3b406) 18 mg, органско железо (3b106) 75 mg, органски селен (3b810) 0,16 mg.

Содржи природни антиоксиданси: екстракти од токоферол од растително масло (1b306(i)), аскорбил палмитат (1b304) и
екстракти од рузмарин.

МЕТАБОЛИЧКА ЕНЕРГИЈА: 3690 kcal/kg.

УПАТСТВА ЗА ХРАНА: Поделете ја дневната доза препорачана во табелата за дозирање на 1-2 еднакви делови и
администрирајте ја во текот на денот. Храната може да се даде сува или навлажнета со топла вода.

Ако го храните Brit Care за прв пат ,
измешајте го во постоечката храна и постепено зголемувајте ја дозата на храна Brit Care во текот на 7 дена. Дневната доза може да варира
во зависност од околината, активноста и возраста на кучето. Погрижете се вашето куче секогаш да има пристап до сад со свежа вода. Чувајте го на
суво и ладно место, подалеку од директна сончева светлина, затворете по отворањето.

Килажа на кучето Грама на ден 
25 kg 260 g
30 kg 300 g
40 kg 370 g
50 kg 430 g
60 kg 500 g
70 kg 560 g
80 kg 620 g
90 kg 680 g

Дополнителни информации

Тежина 12 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

You may also like…