11% ПОПУСТ

1,600.00ден

In Stock

Опис

КОМПЛЕТНА ХРАНА  ЗА ВОЗРАСНИ МАЧКИ(1 година и постари)

Состав: месо од живина 38% (сушено и ситно мелено), ориз, пченка, пченкарен глутен, маснотии од живина, пулпа од шеќерна репка, хидролизирани животински протеини, целулоза, пивски квасец, екстракт од цикорија, рибино брашно, кокосово масло (1%), динамичен микронизиран клиноптилолит (1%), монокалциум фосфат, сушени јајца, манано-олигосахариди (MOS), калиум хлорид, оброк од невен.

Адитиви/1 kg: хранливи адитиви: витамин А (3a672a) – 20000 IU, витамин D3 (3a671) – 1500 IU, витамин Е (3a700) – 550 mg, фолна киселина (3a316) – 2 mg, биотин (3a880) – 0 ,15 mg, ниацин (3a314) – 75 mg, витамин Б6 (3a831) – 4 mg, витамин Б1 (3a821) – 5 mg, холин хлорид (3a890) – 1250 mg, железо (II) сулфат монохидрат (3b103) – 50 mg, безводен калциум јодат (3b202) – 1,5 mg, бакар(II) сулфат пентахидрат (3b405) – 5 mg, манган сулфат монохидрат (3b503) – 20 mg, цинк сулфат монохидрат (3b605) – 115 mg натриум селенит, 3b801) – 0,1 mg, L-карнитин (3a910) – 50 mg, таурин (3a370) – 1000 mg. Технолошки адитиви: екстракт од рузмарин, токоферол екстракти од растителни масла (1b306(i)).

Аналитички состојки: сурови протеини – 29%, сурови влакна – 4%, сурови масти – 12%, суров пепел – 6%, калциум – 1%, фосфор – 0,85%, калиум – 0,7%, натриум – 0, 5%.

Упатства за хранење: послужете ја храната сува. Чиста, свежа вода треба да биде достапна во секое време.

Водич за хранење: видете ја табелата.

Тежина на возрасна мачка (kg) Дневен внес  (g/ден)
1-2 22-46
2-3 46-60
3-4 60-73
4-5 73-85
5-6 85-96
6-7 96-106
7-8 106-116

Количината претставена во табелата се само упатства и треба да се приспособат според индивидуалните потреби на мачето.

Дополнителни информации

Тежина 6.5 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.