НЕМА ЗАЛИХА

800.00ден

Нема на залиха

Брeндови ,

Опис

Хидролизираниот колаген е високо сварлив и употреблив протеин кој најчесто се наоѓа во сврзните ткива и коските. Шипинка е богата со витамин Ц, кој ја поддржува синтезата на колаген. Комбинацијата на овие природни супстанции го дава вистинскиот ефект за зајакнување и регенерација на зглобовите, лигаментите и тетивите. Collagen & Rosehip е погоден за помлади и постари кучиња.

Состав:
Колаген хидролизат (95% употреблив хидролизиран колаген), Сушени шипинки.

Аналитички состојки:
сурови протеини 61,11%, суров пепел 3,77%, сурови влакна 6,54%, содржина на маснотии 0,74%.

Водич за хранење:
Измешајте ја препорачаната количина во редовната храна на вашето куче. За најдобри резултати се препорачува долготрајна употреба.

Дозирање на 10 kg телесна тежина:
½ лажичка дневно

Пакети:
Шише од 800 гр за кучиња до 10 кг трае 5 месеци
Шише од 140 g за кучиња до 10 kg трае 1 месец

Складирање:
Да се ​​чува на суво, темно место во оригиналното затворено пакување.

Feeding table:

Daily dosage:
Maли кучиња и мачки (1-10kg) ½ teaspoon
Средни кучиња (10-25 kg) 1 teaspoon
Големи кучиња(25-45kg) 2 teaspoons
Гиганстки кучиња (over 45 kg) 3 teaspoons

Дополнителни информации

Тежина 0.2 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.