НЕМА ЗАЛИХА

750.00ден

Canvit BARF Silybum Marianum 160 g

Нема на залиха

Брeндови ,

Опис

Природен извор на Силимарин за поддршка на функцијата на црниот дроб.

Детоксикација и природна поддршка на метаболизмот. Семето на млечниот трн (Silybum Marianum) е богат природен извор на силимарин кој содржи мешавина од флавонолигнани. Силимарин покажува високо антиоксидирачко заштитно дејство во однос на клетките на црниот дроб (хепатопротективни лекови). Силимарин ја подобрува функцијата на црниот дроб, го поддржува формирањето и регенерацијата на клетките на црниот дроб и ги штити новите клетки на црниот дроб. Дополнителна храна за кучиња.

Состав: Млечен трн (Silybum Marianum).

Аналитички состојки: сурови влакна 34,02%, сурови протеини 17,84%, содржина на маснотии 6,06%, суров пепел 4,94%.

Инструкции за хранење: производот се меша во добиточната храна според препорачаната долгорочна доза (најмалку за 6-8 недели). Можете да ја зголемите дозата дури четири пати за лекување на воспаленија и труења. Пакување: 180 g шише за кучиња до 10 kg трае 3 месеци Складирање: Да се ​​чува на суво, темно место во оригиналното затворено пакување.

 

Дополнителни информации

Тежина 0.16 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.