900.00ден

In Stock

 

Brand:

Опис

Canvit Probio e  пробиотик за здраво варење и регенерација на цревната микрофлора.

Комплекс на пробиотик Enterococcus faecium, пребиотици, бета-глукани и витамини за здраво варење и формирање на цврсти столици без мирис.

Дигестивниот систем содржи огромна количина на пријателски (непатогени) бактерии, кои се важни за варењето и имунитетот. Во случај на болест на дигестивниот систем или за време на антибиотска терапија, балансот на бактериите во цревата е нарушен, што доведува до прекумерен раст на патогени бактерии. Оваа промена резултира со дијареја, меки столици и зголемена надуеност. Канвит Пробио е комплекс на пробиотици, пребиотици и витамини кои спречуваат прекумерен раст на патогени бактерии и го поддржуваат цревниот имунитет за време на дијареја и антибиотска терапија.

Биолошки достапни бета глукани за стимулација на макрофагите (првите клетки на имунолошкиот систем).

Индикации:

Поддржува третман на болести на дигестивниот систем и дијареја
Намалува негативно влијание врз варењето за време на антибиотска терапија Ја
подобрува конзистентноста на столицата и ја намалува надуеноста кај кучињата со чувствително варење

Инструкции:

Измешајте прав во храна.

Препорачана дневна доза:

1 g на 1 кг телесна тежина

1 g содржи:
Пробиотик: Enterococcus faecium 7,5 × 10?
Пребиотици на ЦФУ : МОС

Пакет:

100 g (за куче со тежина од 10 кг, 50 дена ќе бидат доволни)

Вклучува 4 g лажичка за мерење

Бeсплатна испорака за нарачки над 1890, за под сума испорака е 130 денари.Рок на испорака 1 до 3 работни дена.

Дополнителни информации

Тежина 0.1 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.