6,000.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock

Нарачај Carnilove – Into the wild храна за кучиња и добиј Carnilove Lamb and Cranberries грицки подарок.Важи за сите храна за кучиња од линијата Carnilove – Into the wild 12kg

Опис

 Комплетна храна за возрасни кучиња од сите раси со месо од елен.
70% месо од дивината, 30% шумско овошје, зеленчук и билки. Храна без житарки и компири Линијата на CARNILOVE за возрасни кучиња е формулирана да личи на оригиналната природна храна на кучињата и нивните генетски предци, волците, чија исхрана првенствено вклучува мускули, отпадоци и коски од плен во рамнотежа со оптимален дел од шумски плодови, зеленчук и билки. Месото од ирваси има уникатни својства, од кои е еден од најдобрите извори на сварливи протеини и има поволен состав на амино киселини. Бидејќи ирвасите се хранат со шумски плодови, нивното месо е исклучително богато со природни антиоксиданси со низок процент на незаситени масти.
Содржината на омега-3 незаситените масни киселини во месото од ирваси е слична на рибата.

СОСТОЈКИ: Брашно од ирваси (28%) и брашно од свиња (22%), жолт грашок (20%), пилешка маст (природно сочувана со мешавина од токофероли, 9%), брашно од патки (6%), пилешки црн дроб ( 3%), јаболка (извор на овошни олигосахариди, 3%), тапиока (3%), масло од лосос (2%), моркови (1%), лен (1%), грашок (1%), хидролизирани лушпи од ракови (извор на глукозамин, 0,026%), екстракт од ‘рскавица (извор на хондроитин, 0,016%), пивски квасец (извор на манин олигосахариди, 0,015%), корен од цикорија (извор на фруктоолигосахариди, 0,00010,01% екстракт од фруктоолигосахариди. %), алги (0,01%), псилиум (0,01%), мајчина душица (0,01%), рузмарин (0,01%), оригано (0,01%), брусница (0,0008%), боровинка (0,0008%), малина (0,0008%) . Произведено според спецификацијата на производителот.

АНАЛИЗА: суров протеин 38%, сурова маст 18%, влага 10%, суров пепел 8,2%, сурови влакна 2,5%, калциум 1,8%, фосфор 1,5%. Метаболичка енергија: 3.900 kcal/kg. Омега 3: 0,34%, Омега 6: 2,10%.

АДИТИВИ/kg: додатоци во исхраната: витамин А (Е672) 20.000 IJ, витамин D3 (E671) 1.500 IJ, витамин Е (алфа токоферол) (3a700) 400 mg, цинк (E6) 85 mg, железо (EI) 70 mg, манган (E5) 35 mg, јод (E2) 0,65 mg, бакар (E4) 15 mg, селен (3b8,10) 0,25 mg. Содржи антиоксиданси. Нивото на витамин е загарантирано до истекот на рокот на употреба на производот.

УПАТСТВО ЗА УПОТРЕБА И ЧУВАЊЕ: Послужете суво или омекнато со малку топла вода. Обезбедете доволна количина на вода за пиење. Дневната количина зависи од големината, возраста, состојбата на кучето, како и од условите на живеалиштето, а препораката за хранење е прикажана во табелата за исхрана.
Кога ќе започнувате да храните со CARNILOVE за прв пат, користете намалени порции и измешајте со претходно користената храна и постепено зголемувајте ја порцијата Carnilove во оброкот.

ПРЕПОРАЧАНИ ДНЕВНИ КОЛИЧИНИ: Телесна маса на возрасно куче (kg) = количина (g)
5 kg = 70 g
10 kg = 120 g
15 kg = 160 g
20 kg = 200 g
25 kg = 240 g
30 kg = 270 g
40 kg = 340 g
50 kg = 400 g
60 kg = 460 g
70 kg = 510 g
80 kg = 570 g
90 kg = 620 g;

 

Земја на потекло ЕУ

Дополнителни информации

Тежина 12 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.