2,150.00ден

In Stock

Опис

Expert Dog & Dog Regular Adult крокети богати со месо комплетна храна за возрасни кучиња

Состав: Преработени протеини од животинско потекло (26%), пченка, мешавина од пченица, мешавина од пченка, масти од пилешко, пулпа од суво цвекло, хидролизирани протеини од животинско потекло.


Хранливи адитиви: Витамин А 15.000 I.U., Витамин Д3 840 I.U., Витамин Е (сите-рак-алфа-токоферил ацетат) 90,00 mg, Калциум Д – пантотенат 13,00 мг, Витамин Б12 (цијанокобаламин) 90 μg, Фолидна киселина 1,35 мг Сулфат на јадро, пентахидрат 40,00 мг, Цинк оксид 75,00 мг, Обоен карбонат 155,00 мг, Калциум јодиран безводен 1,85 мг, Манган оксид 25,00 мг, Натриум селенит 0,25 мг, Технолошки адитиви: антиоксиданти (EC).

Аналитички состојки Суров протеин 23,75%, Сурови влакна 3,40%, Сурови масти 11,50%, Сурова пепел 9,50%,

Expert Dog & Dog Regular Adult 20 кг

Произведено и спакувано во Италија од:GHEDA MANGIMI SRL – Ostiglia (MN) Via Comuna Santuario, 1

ПАКУВАЊЕ: 20 кг. (цена по кг. = 107.5 ден.)

Дополнителни информации

Тежина 14 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

You may also like…