In Stock

Нарачки и повеќе инфо во инбокс и на 075 342 573

Brand:

Опис

GOSBI CAT ORIGINAL ADULT CAT 12 kg

Комплетна диететска храна за возрасни мачки. Погодна е за контрола на тежината кај возраснит мачки
.Екструдирана сува храна
Предности:
Високо хранлива вредност – оптимален однос на витамини , протеини и минерали за совршена
виталност.
Заштита на зглобовите :формула со калциум и фосфор за помош при заштита на зглобовите и
одржување на здрави глобови и јаки коски
Долг и здрав живот – со соодветна содржина на Витамин Е и органски селен кој делува како
антиоксинадт и допринесува за подолг и здрав живот
Здраво срце и добар вид – Внесот на тауринот во организамот допринесува за одржување на
здравотосрце како и видот кај мачките
Здрав дигестивен тракт – Содржи пулшпа од шеќерна репка која помага во одржување на здравјето на
дигестивниот тракт
Состав : дехидрирано пилешко месо ( 26% ) , ориз ( мин.18% ) , лосос , туна , пилешки масти , рибино
масло , пченка , лососово масло , квасец , морски алги , рузмарин
Хемиски состав : протеини 32% , масти и масла 22% , сува материја 7% , влага 10% , калциум 1,1% , фосфор
0,6% , натриум 0,5% Адитиви : витамини , провитамини и хемиски супстанции со слично дејство: Витамин A
22.000 UI/кг, Витамин Д3 1500 UI/кг , Витамин Е ( алфа токоферол ) 120 мг/кг , Таурин 1200 мг/кг
Микро и макроелементи : ( Е-1 ) Железо ( железо сулфат монохидрат ) 320 мг/кг , (Е-2 ) Јод ( калциум
јодид анхидрит ) 0,5мг/кг , ( Е-4 ) Бакар ( бакар сулфат пентахидрат ) 20мг/кг , (Е-5 ) Магнезиум

Земја на потекло: Шпанија

Дополнителни информации

Тежина 12 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.