Опис

GOSBI FRESKO WILD ADULT – влажна храна за возрасни кучиња

Состав: патка (25%), зајак (21%), дехидрирано овошје и зеленчук
(5,3%) (компир, јаболко, морков, папаја, боровинки), масло од лосос, минерали,
производи од квасец, морски алги, хондроитин (300 mg/kg), глукозамин (250 mg/kg).
Аналитички состојки: протеини: 8,5%, содржина на маснотии: 8%, сурови влакна: 0,6%,
сурова пепел: 2%, влага 75%.
Нутритивни адитиви (адитиви / kg): Витамин А (3a672a): 5000 IU/kg,
витамин Д3 (3a671): 200 IU/kg, витамин Е (3a700):100 IU/kg, биотин (3a880):
100 μg/kg, Fe (3b107) (железен хелат на протеински хидролизати) 8,1 mg/kg, I
(3b202) (безводен калциум јодат): 0,15 mg / kg, Cu (E4) (бакар амино
киселински хелат, хидриран): 1 mg / kg, Mn (3b505) (манган хелат од
протеински хидролизати): 1,5 mg / kg, Zn (3b612) (цинк хелат на протеини
хидролизати): 9,5 mg / kg, Se (3b8,10 ) (органска форма на селен произведен од Saccharomyces cerevisiae CNCMI-3060): 0,02 mg / kg.

Земја на потекло: Шпанија

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.