9% ПОПУСТ

3,000.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock
Брeндови , Таг:

Опис

PREMIL JUNIOR 78% протеини од животинско потекло.

Состојки: дехидрирано пилешко, мисирка и туна 31%, ориз 20%, пченка, пилешка маст, ладно цедено растително масло, рибино масло, ленено семе 4%, тестенини од цвекло, хидролизиран црн дроб, пивски квасец, инулин (екстракт од цикорија), МОС екстракт од квасец) и лецитин.

Препорачани количини

тежина на кутре во кг 1-2 2-5 5-10 10-20 20-30 30-40 40+
до 2 месеци 50 – 85 85 – 170 170 – 290 290 – 480 480 – 530 / /
до 4 месеци 45 – 70 70 – 155 155 – 265 265 – 445 445 – 600 600 – 675 /
до 6 месеци 40 – 65 65 – 130 130 – 240 240 – 405 405 – 545 545 – 680 /
до 9 месеци 35 -55 55 -100 100 -190 190 – 365 365 -495 495 – 600 /
до 12 месеци 30 – 50 50 – 90 90 – 170 170 – 350 350 – 470 470 – 550 13гр / кг

Состав

 

Мускули на раст, регенерација Протеини / масти 27
Енергија, сјајно палто, здрава кожа Масти 17
Варење Сурови влакна 2,3
Набавка на минерали Пепел 6,5
Коски, заби, коагулација Калциум 1,3
Коски, заби, движење Фосфор 0,9
Баланс на вода и електролит Натриум 0,3
Вид, плодност Витамин А. 18000
Метаболизам Витамин Д3 1800
Заштита на клетките, здрава кожа Витамин Е. 240
Квалитет на крв Витамин К3 1,9
Енергетски метаболизам, функционирање на нервите Витамин Б1 8,6
Ензими, енергетски метаболизам Витамин Б2 13
Кожа, енергетски метаболизам, ензими Ниацин 54
Метаболизам на јаглехидрати, протеини и масти Пантотенска киселина 24
Ензими, енергетски метаболизам Витамин Б6 4,8
Крв, раст, метаболизам Витамин Б12 72
Квалитет на коса Биотин 480
Раст и развој, крв Фолна киселина 1,2
Оптимален раст и развој на млади животни Холин хлорид 970
Зголемување на имунитетот Витамин Ц. 24
Хематоза, дишење, ензими Елезо 91
Сјаен капут, здрави коски, заштита на клетките Манган 33,2
Заштита на клетките Бакар 16
Вид, плодност, имунитет Цинк 160
Енергетски метаболизам, функционирање на нервите Јод 1,6
Моќен антиоксиданс, спречува предвремено стареење, промовира имунитет Селен 0,32

Метаболичка енергија- 15,75 МЈ / кг, 3762 ккал / кг
https://petfoodandaccessories.com/mk/produkt/premil-junior

Dr.Vet Kalcivet

Dr.Vet Kalcivet 100 таблети минерална дополнителна храна за кучиња и мачки – со амино киселини (лизин, метионин) Аналитички вредности: калциум 18%, фосфор 6%, лизин 0,4%, метионин 0,4%, натриум 0,2%

Состав: пивски квасец, целулоза во прав, калциум карбонат, монокалциум фосфат, силициум диоксид, магнезиум стеарат, магнезиум оксид. Адитиви (по кг): Нутриционистички: Витамини: A E672 700.000 IU, D3 E671 40.000 IU, E 3a700 (RRR алфа токоферол) 3.000 mg, C 2000 mg B3 (ниацин) 1.000 mg, B2 600 mg, B5 10 mg, B5 1030 mg mg, фолна киселина 100 mg, H (биотин) 10 mg, B12 0,8 mg. Елементи во трагови: цинк (цинк сулфат монохидрат) E6 2.000 mg, железо (железен сулфат II, монохидрат) E1 2000 mg, манган (манган сулфат монохидрат) E5 1500 mg, бакар хелат од аминокиселини хидрат E4 iodine, mg 100 ) E2 35 mg, селен (натриум селенит) E8 5 mg.

Амино киселини: метионин 3c301 (DL-метионин) 4000 mg, лизин 3c323 (L-лизин монохидрохлорид 4000 mg.

https://petfoodandaccessories.com/mk/produkt/dr-vet-kalcivet-100

 

Дополнителни информации

Тежина 15 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.