НЕМА ЗАЛИХА

Premil Maxi Puppy Junior е комплетна храна за кученца и млади кучиња од сите раси и големини. Премиум храна богата со витамини, макро и микро елементи неопходни за правилен развој на кученца и млади кучиња од сите големини и раси. Поради големата количина на месо и лецитин што ги зајакнува крвните садови, се препорачува до крајот на растот на кучињата.

Опис

Состојки: дехидрирано пилешко, свинско и говедско месо, пченка, ладно цедени растителни масла, маст, тестенини од цвекло, квасец, лецитин.

Препорачани количини:

тежина на кучето во кг – 5 5 – 15 15 – 30 30 – 45 45 – 60 60+ кг
количина храна во гр 65 – 105 105 – 220 220 – 430 година 430 – 560 година 560 – 690 година 12гр / кг

Состав

Мускули на раст, регенерација Протеини / масти 30
Енергија, сјајно палто, здрава кожа Масти 14
Варење Сурови влакна 2,9
Набавка на минерали Пепел 9,4
Коски, заби, коагулација Калциум 1,8
Коски, заби, движење Фосфор 1,2
Баланс на вода и електролит Натриум
Вид, плодност Витамин А. 12000
Метаболизам Витамин Д3 1200
Заштита на клетките, здрава кожа Витамин Е. 150
Квалитет на крв Витамин К3 1,28
Енергетски метаболизам, функционирање на нервите Витамин Б1 5,76
Ензими, енергетски метаболизам Витамин Б2 8,64
Кожа, енергетски метаболизам, ензими Ниацин 36
Метаболизам на јаглехидрати, протеини и масти Пантотенска киселина 16
Ензими, енергетски метаболизам Витамин Б6 3,2
Крв, раст, метаболизам Витамин Б12 48
Квалитет на коса Биотин 320
Раст и развој, крв Фолна киселина 0,8
Оптимален раст и развој на млади животни Холин хлорид 646
Зголемување на имунитетот Витамин Ц. 16
Хематоза, дишење, ензими Елезо 70
Сјаен капут, здрави коски, заштита на клетките Манган 28
Заштита на клетките Бакар 9,2
Вид, плодност, имунитет Цинк 105
Енергетски метаболизам, функционирање на нервите Јод 0,87
Моќен антиоксиданс, спречува предвремено стареење, промовира имунитет Селен 0,35
  • Метаболичка енергија – 14,61 MJ / кг, 3490 ккал / кг
  • Бeсплатна испорака за нарачки над 1890, за под сума испорака е 130 денари.Рок на испорака 1 до 3 работни дена.

Премил ги продава своите производи, кои веќе имаат стекнато име и бренд, преку големи трговски куќи (мега маркети), како и преку специјализирани продавници (продавници за миленичиња), ветеринарни и земјоделски аптеки. Kлиентите на ПРЕМИЛ  се исто така врвни професионални одгледувачи на кучиња кои победуваат со своите миленици на бројни домашни и странски кинолошки настани.

Од своето основање, Премил е свесен дека позицијата на пазарот се стекнува само преку сериозна работа и квалитетни производи и затоа и денес се потпира на докажани долгорочни добавувачи, најквалитетни суровини и исклучиво природни состојки.ПРЕМИЛ бил меѓу првите во оваа област што го завршиле процесот на воведување на ISO 9001 и HACCP стандардите и биле сертифицирани од Квалитет Австрија во 2008 година. Потребниот стандард FSSC 22000 бил воведен во 2013 година.

ПРЕМИЛ е на списокот на одобрени објекти и има лиценца за извоз на пазарот на ЕУ, земјите на ЦЕФТА и  земјите од Царинската унија.

Цeлта на PREMIL  е постојано подобрување на производите, проширување на палетата на брендот PREMIL, како и освојување на странските пазари.

Со мотото МАКСИМАЛЕН КВАЛИТЕТ, МИНИМАЛНА ЦЕНА, и благодарение на сериозниот и посветен пристап кон бизнисот, го стекнавме потребното почитување на клиентот што овозможи опстанок и проширување на продажната мрежа на пазарите каде што се застапени сите светски познати и признати производители.

Одглeдувачи кои користат Premil:

KENNEL GIM oдглeдувачница за гeрмански овчари – Хрватска

vom hause Demo oдглeдувачница за ротвајлeри – Србија

Бабам Битола – одглeдувачница за шарпланинци -Макeдонија

Ghettobox Kennel одглeдувачница за боксeри – Грција

Solo Magnifica – одглeдувачница за бултeриeри – Чeшка

Бeсплатна испорака за нарачки над 1890ден, за нарачки под 1890 испораката чини 130 денари.

Дополнителни информации

Тежина 15 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

You may also like…