Search Results for: dental

Gosbi Gosbits Objective Dental Mini 150gr

Gosbits Objective Dental Mini Состав: свежо пилешко (40%), свеж лосос (30%), гранули од компир, суви алги, натриум хлорид. Аналитички состојки: сурови протеини: 24%, сурови влакна: 2,7%, сурова маст: 11%, сурова пепел: 6%, влага: 20%, натриум: 0,17%, калиум: 0,31%, јод: 0,002%. Упатства за хранење: Да се ​​чува на суво и ладно место. Обезбедете му секогаш свежа … Прочитај повеќе

Canvit витамини и закуски за домашни миленици

Компанијата Canvit е водечки производител на храна за животни и додатоци на витамини и минерали во Чешка за домашни миленици. Неговата историја датира од 90-тите години на минатиот век. Во моментов компанијата произведува додатоци на витамини и минерали CANVIT за кучиња, мачки и други животни, грануларна храна за кучиња NUTRICAN, витамински и минерални додатоци NUTRI … Прочитај повеќе