3,200.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock
Брeндови ,

Опис

vincent diet adult with lamb food.jpg

Vincent Diet Adult со јагнешко е комплетна и избалансирана храна за возрасни кучиња од сите раси. Присуството на протеини од јагнешко месо ја прават оваа храна високо сварлива и вкусна и особено погодна за кучиња кои имаат предиспозиција за нетолеранција на храна. Дизајнирана со употреба на природни состојки вообичаени за медитеранска исхрана (маслиново масло, тврда пченица, домат, мешунки), овозможуваат да оваа храна го фаворизира здравјето на цревата. Употребата на маслиновото масло го регулира правилниот сооднос на Омега 3 и Омега 6 масните киселини кои влијаат за здрава кожа и влакно, а доматот обезбедува апсорпција на антиоксидансите и го зајакнува имунолошкиот систем.

Аналитички компоненти: Сурови протеини 25,5%; Сурови масла и масти 13,5%; Сурово влакно 2,0%; Суров пепел 6,5%; Омега-3 0,4%; Омега-6 1,4%.

Состав: дехидрирано месо (31%, јагнешко 10%), тврда пченица (цели 8%), ориз, пченка, пилешка маст (6,5%), дехидрирана риба (2%), мешунки (vicia faba minor 2%), пулпа од сушена репка, пченкарен глутен, маслиново масло (1%), микронизиран оброк од сушен рогач, минерали, дехидриран домат (0,2%), екстракт од костен.

Адитиви по кг: Нутритивни адитиви: Витамин А (ретинил ацетат) 13000 IU; Витамин Д3 730 ИЕ; Витамин Е (all-rac-алфа-токоферил ацетат) 80 mg; Витамин Б1 (тиамин хидрохлорид) 2,61 mg; Витамин Б2 (рибофлавин) 4,17 mg; Ниацинамид 39,1 mg; Калциум-Д-пантотенат 10,4 mg; Витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид) 3,13 mg; Фолна киселина 1,18 mg; Витамин Б12 (цијанокобаламин) 0,08 mg; Биотин 0,21 mg; Витамин К3 (менадион натриум бисулфит) 2,08 mg; Холин хлорид 570 mg; Железо карбонат (железо) 135 mg; Калиум јодид 1,37 mg; Купрен сулфат пентахидрат (бакар) 35,8 mg; Манган оксид (манган) 23,5 mg; Цинк оксид 64,6 mg; Натриум селенит (селен) 0,23 mg; Лизин (L-лизин монохидрохлорид технички чист) 420 mg. Технолошки адитиви: антиоксиданти.

Упатство за правилна употреба: Послужете како што е или навлажнета со вода. Оставете на располагање чиста и свежа вода.

Упатство за правилно складирање: Да се ​​чува подалеку од извори на топлина. По употреба повторно затворете го пакувањето. Чувајте го производот на ладно и суво место.

Kласа: High Premium

Земја на потекло: Италија

 

Дополнителни информации

Тежина 15 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

You may also like…